Jane's Addiction

i

Autor: YouTube/screen z wideo

Wiadomości

Tom Morello wystąpił na scenie z Jane's Addiction w Niemczech. Co razem zagrali?

Formacja Jane's Addiction obecnie koncertuje po Europie. Na jednym z ostatnich występów do zespołu dołączył Tom Morello. Gitarzysta zagrał gościnnie w dwóch utworach.

Tom Morello wystąpił na scenie z Jane's Addiction

Pod koniec maja tego roku w Londynie formacja Jane's Addiction po raz pierwszy od 2010 roku zagrała koncert w pełni oryginalnym składzie. Muzycy cały czas występują na Starym Kontynencie (niestety, na rozpisce zabrakło Polski; do tej pory zespół odwiedził nasz kraj tylko raz, w 2009 roku w Poznaniu).  

25 czerwca grupa wystąpiła w niemieckiej Kolonii. W trakcie koncertu na scenie dołączył do nich gitarzysta Tom Morello, znany z Rage Against the Machine. 

Wywiad z Mike'em Portnoyem | ESKA ROCK

Muzyk zagrał gościnnie w dwóch utworach: "Mountain Song" oraz "Chip Away"

Morello od dawna przyjaźni się z zespołem z Los Angeles.

Kilka lat temu w rozmowie z "Louder Sound" gitarzysta Rage Against the Machine powiedział: – Wyobrażałem sobie, że Los Angeles będzie mekką genialnych muzyków, wyspą Steve’a Vaia, ale to była wyspa Faster Pussycat i nikt nie chciał mnie w swoim zespole. Odpowiadałem na ogłoszenia i pierwsze pytanie brzmiało: "Jak długie są twoje włosy?". To było niesamowicie przygnębiające. Stałem w Whisky-A-Go-Go, oglądałem te hairmetalowe zespoły i myślałem: "Całe to moje ćwiczenie poszło na marne, nie ma dla mnie miejsca na tym świecie". Ale w końcu odkryłem, że w Los Angeles była także inna scena – Jane's Addiction, Fishbone, Red Hot Chili Peppers – i panowały tam zupełnie odmienne zasady. To był świat dziwaków, do którego zostałem przyjęty z otwartymi ramionami. I to była droga, która ostatecznie doprowadziła mnie do Rage Against The Machine. 

Oto TOP 10 najseksowniejszych współczesnych rockowych kawałków: