Papa Emeritus IV z Ghost, wykonał numer The Rolling Stones

i

Autor: screen: https://youtu.be/ZEeL4kVFD4I

Tobias Forge z Ghost: Trudniej nagrać cover utworu Metalliki, niż Boba Dylana

2021-11-04 11:10

Zespół Ghost sporo zawdzięcza Metallice, co z resztą było wiele razy podkreślane. Z resztą, sam James Hetfield jest fanem zespołu, o czym otwarcie mówił. Niedawno lider formacji, Tobias Forge udzielił wywiadu, w którym przyznał, że dużo trudniejsze jest zrobienie coveru Metalliki, niż nagranie przeróbki Boba Dylana.

Zespół Ghost stał się popularny dzięki wsparciu Metalliki, która zabierała grupę na wspólne koncerty, a do tego sam James Hetfield wspierał zespół, często podkreślając, że jest fanem twórczości grupy. Później zespół zaczął się rozkręcać i obecnie jest gwiazdą, która ma wielu zagorzałych fanów. Niedawno Tobias Forge odniósł się do przeróbek numerów i jak się okazało coverowanie Metalliki jest dużo trudniejsze niż na przykład przeróbki Boba Dylana.

Co tam w środku gra - Metallica

Tobias Forge z Ghost: Trudniej nagrać cover utworu Metalliki, niż Boba Dylana

Lider Ghost udzielił wywiadu kanałowi 'Audacy Music', w którym przyznał, że sporym wyzwaniem było przerobienie piosenki Metalliki:

Trudniej nagrać cover utworu Metalliki, niż Boba Dylana. Gdy słyszysz melodię, jako wokalista, chcesz ją wyśpiewać, chcesz być jej wypełnieniem. Problemem z utworami Metalliki jest taki, że one już są wypełnione po same brzegi, całkowicie scementowane. Tak naprawdę – przynajmniej w mojej głowie – nie ma ich wypadku miejsca na interpretację. 

Jest jednak cover Metalliki w wykonaniu Ghost, który pojawił się na albumie 'The Blacklist', który zawierał przeróbki piosenek z kultowego 'Black Albumu'.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu