TO mógł być ostatni album Judas Priest! Kiedy zespół chciał się pożegnać ze sceną?

i

Autor: SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News Który album miał być ostatnim w dyskografii Judas Priest?

TO mógł być ostatni album Judas Priest! Kiedy zespół chciał się pożegnać ze sceną?

2022-11-30 14:06

Od kilku tygodni coraz głośniej mówi się o nowym albumie Judas Priest, a drobne szczegóły nadchodzącego wydawnictwa podają fanom sami zainteresowani. Okazuje się, że niewiele by brakowało, a nie byłoby na co czekać! Rob Halford zdradził, bo wydaniu którego krążka zespół planował raz na zawsze pożegnać się z nagrywaniem.

Zespół Judas Priest to od lat jeden z najważniejszych graczy na rynku muzycznym. Pochodząca z Birmingham grupa działa już od 1969 roku, mając na koncie osiemnaście albumów studyjnych. Formacja, pomimo innowacyjnego podejścia do muzyki heavy metalowej, musiała czekać na swój sukces do 1980 roku, kiedy to na rynku ukazał się album British Steel. Kolejne lata to, pomimo licznych zmian w składzie, to kolejne duże sukcesy. Judas Priest dziś cieszy się mianem jednego z najważniejszych heavy metalowych zespołów w historii, a kilka tygodni temu został nagrodzony tytułem Musical Excellence przez prestiżowe Rock and Roll Hall of Fame. 

W oczekiwaniu na nowy album Judas Priest

Od kilku tygodni coraz głośniej mówi się o nowym, nadchodzącym albumie zespołu. Kolejne szczegóły na jego temat zdradzają sami zainteresowani - wiadomo, że prace są w toku, a okres promocji krążka rozpocznie się najpewniej w drugiej połowie 2023 roku. Jeśli zaś chodzi o brzmienie, ma ono być "prawdziwą afirmacją legendy zespołu". Na chwilę obecną nie wiadomo jednak. kiedy dokładnie album ten miałby się ukazać. Okazuje się natomiast, że niewiele brakowało, a fani Judas Priest nie mieliby na co czekać!

Rammstein - najlepsze teledyski zespołu / Eska Rock

TO miał być ostatni album Judas Priest!

W rozmowie w ramach Corpus Christi Caller-Times Rob Halford zdradził, że zaledwie przypadek zadecydował o tym, że wydany w 2018 roku album Firepower nie okazał się być ostatnim w dyskografii formacji. Wokalista zespołu powiedział, że ten na poważnie rozważał, by płyta ta stała się ostatecznym pożegnaniem ze światem muzyki. Halford zdradził jednak, że członkowie grupy byli zaskoczeni tak pozytywnym odbiorem krążka i zaczęli sobie zadawać pytanie, czy naprawdę chcą już kończyć tę przygodę. Dobre opinie i recenzje Firepower spowodowały, że muzycy stali się zdeterminowani, by rozpocząć pracę nad kolejnym wydawnictwem.

Został tak dobrze przyjęty i doceniony przez krytyków. To było coś w rodzaju:„ To już wszystko? Czy powinniśmy to tak zostawić? Czy powinniśmy teraz zakończyć imprezę? Ale ta płyta, wraz z tak dobrym przyjęciem przez naszych przyjaciół i branżę, dała nam jeszcze więcej energii i determinacji, by zrobić kolejny album Judas Priest i zrobić taki krążek, który będzie mocną pozycją po "Firepower" - powedział Rob Halford.