To koniec ery Memento Mori! Depeche Mode zagrali ostatni koncert na trasie - zobacz WIDEO

i

Autor: Georgia Taylor/Shutterstock/Rex Features/East News Depeche Mode zakończył trasę, promującą album "Memento Mori"!

ze świata rocka

To koniec ery "Memento Mori"! Depeche Mode zagrali ostatni koncert na trasie - zobacz WIDEO

2024-04-10 10:04

Wszystko, co dobre ma też swój koniec. Nie inaczej sytuacja ma się z najnowszą trasą koncertową Depeche Mode. Formacja, po ponad roku w podróży, zagrała ostatni koncert na serii pokazów, promujących album "Memento Mori". Gdzie odbyło się wydarzenie? Co się na nim działo? Sprawdź nagrania z koncertu!

Fani i fanki zespołu Depeche Mode nie kryli ulgi, gdy stało się jasne, że mimo śmierci Andy'ego Fletchera, Dave Gahan i Martin Gore zamierzają dalej funkcjonować, a do tego wciąż tworzyć muzykę! Potwierdzenie nadeszło jesienią 2022 roku, gdy Panowie oficjalnie zapowiedzieli nowy album, zatytułowany Memento Mori oraz ogłosili promującą go, światową trasę koncertową. Płyta ukazała się w marcu 2023 roku, a promował ją singiel Ghosts Again, który okrzyknięty został jednym z najlepszych utworów ubiegłego roku, a niemal równocześnie z jego premierą, grupa wyruszyła w muzyczną podróż po świecie.

Ta aż czterokrotnie objęła swoim zasięgiem nasz kraj. Depeche Mode zagrali 2 sierpnia 2023 roku w Warszawie i dwa dni później w Krakowie. Zespół powrócił już po sześciu miesiącach, by 27 i 29 lutego wystąpić w łódzkiej Atlas Arenie. Poniżej znajdziesz naszą relację z warszawskiego występu Depechów!

ZOBACZ TAKŻE: Relacja z koncertu Depeche Mode na Stadionie Narodowym w Warszawie

Oto najlepsze albumy Depeche Mode. 5 płyt zespołu, które musisz znać

Koniec "Memento Mori Tour"

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Po zagraniu stu dwunastu koncertów i wystąpieniu przed ponad dwoma milionami wielbicieli i wielbicielek, Depeche Mode zagrali ostatni występ na trasie "Memento Mori Tour". Pokaz odbył się w poniedziałek 8 kwietnia w Lanxess Arena w Kolonii w Niemczech, a jego setlista nie różniła się znacząco od tej, jaką zespół grał na całej trasie.

Szczególny moment nadszedł jednak na samym końcu, gdy przyszedł czas pożegnania zespołu i koncertujących z nim muzyków, Christiana Eignera i Petera Gordeno, a wszystko to zostało skrupulatnie udokumentowane przez fanów - sprawdź kilka nagrań z ostatniego występu Depeche Mode na trasie, promującej album Memento Mori.

Poniżej spróbuj się w quizie o Depeche Mode!

Depeche Mode - jak dobrze znasz angielską legendę muzyki? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Pod jaką nazwą początkowo działał zespół?