The Smashing Pumpkins poszukują gitarzysty. Zgłoszenie może wysłać każdy!

i

Autor: Materiały prasowe Każdy może zostać nowym gitarzystą The Smashing Pumpkins!

The Smashing Pumpkins poszukują gitarzysty. Zgłoszenie może wysłać każdy!

2024-01-08 12:41

W październiku ubiegłego roku stało się jasne, że w zespole The Smashing Pumpkins zachodzą pewne zmiany. Formacja poinformowała, że ze składu zdecydował się odejść dotychczasowy gitarzysta, Jeff Schroeder. Poszukiwania nowego członka trwają - i to na masową skalę! Okazuje się, że grupa daje możliwość dołączenia do siebie tak naprawdę każdemu!

Pod koniec października ubiegłego roku w social mediach The Smashing Pumpkins pojawił się wpis, informujący o odejściu ze składu wieloletniego gitarzysty, Jeffa Schroedera. Muzyk zdecydował się sam opuścić grupę, by "podążać inną, życiową ścieżką". Schroeder dołączył do The Smashing Pumpkins w 2007 roku - był wtedy w trakcie prac nad doktoratem z literatury porównawczej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Jego grę słychać na dwóch albumach grupy: Oceania z 2012 roku i najnowszym, Atum: A Rock Opera in Three Acts, który wydawany był w trzech częściach.

Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Kto zostanie nowym gitarzystą The Smashing Pumpkins? Szansę ma... każdy!

Tygodnie mijają, a wieści, zdradzających nazwisko nowego gitarzysty nie ma. Wszystko to dlatego, że zespół zdecydował się na bardzo szerokie poszukiwania nowego członka! 5 stycznia w oficjalnych social mediach The Smashing Pumpkins pojawił się post, w którym ta zachęca do kontaktu za pośrednictwem podanego adresu mailowego każdego, kto uważa, że sprawdziłby się jako gitarzysta zespołu! Nie da się ukryć - to bardzo ciekawy pomysł i nieprawdopodobna szansa na utalentowanych muzyków, niekoniecznie bardzo dobrze znanych na światowym rynku muzycznym!

The Smashing Pumpkins w Polsce w 2024 roku

Przypominamy, że zespół wystąpi w tym roku w Polsce! Formacja zagra już 2 lipca 2024 roku w Gliwicach PreZero Arenie Gliwice. Jako support natomiast wystąpi zespół Interpol! Bilety na wydarzenie wciąż są dostępne w sprzedaży pod linkiem.

QUIZ Jak dobrze znasz klasyki grunge? Sprawdzimy Twoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
1. Którą wytwórnię płytową uznaje się za tą, która odkryła i spopularyzowała grunge?