The Rolling Stones, usuwają po 50 latach swój kultowy numer z setlisty! Wszystko przez rasizm

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=s5aMoWGeaV8

The Rolling Stones, usuwają po 50 latach swój kultowy numer z setlisty! Wszystko przez rasizm

2021-10-12 10:07

The Rolling Stones mają w swojej setliście numery, które od lat towarzyszą im oraz fanom na koncertach. Niestety, jeden z kultowych utworów musi wypaść z setlisty, ponieważ kojarzy się bardzo negatywnie. O swojej decyzji poinformowali członkowie zespołu.

The Rolling Stones mają w swojej dyskografii takie numery, które z biegiem alt stały się absolutnymi hitami, które muszą pojawić się na każdym koncercie. Jednym z takich kawałków jest 'Brown Sugar' z 1971 roku, który pojawiał się praktycznie na każdym koncercie. To już przeszłość, ponieważ zespół postanowił usunąć go z koncertów. Powodem jest rasistowski wydźwięk.

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy

The Rolling Stones, usuwają po 50 latach swój kultowy numer z setlisty! Wszystko przez rasizm

W rozmowie z 'L.A. Times' o numerze wypowiedział się Keith Richards. Chodzi oczywiście o kontekst niewolnictwa, który budził w temacie tego numeru kontrowersje od zawsze:

Próbujemy zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. Czy oni nie rozumieją, że ta piosenka traktuje o okropnościach niewolnictwa? Mimo to próbują ją pogrzebać… Nie mam w tym momencie ochoty na konflikt, roztrząsanie tego gówna. Mam mimo wszystko nadzieję, że uda nam się wrócić do tego utworu w czasie trwania tournée.

Z kolei Mick Jagger dodał:

Gramy „Brown Sugar” na każdym koncercie od 1970 roku, więc momentami ma się taką myśl: „Usuńmy to, zobaczymy, jak będzie”. Zawsze przecież może wrócić do setlisty. Układanie listy utworów na stadionowy koncert jest trudne.

Obecnie The Rolling Stones grają koncerty w ramach trasy koncertowej po Ameryce Północnej.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu