The Rolling Stones oskarżeni o PLAGIAT! Sprawa trafiła do sądu!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Getty Images Problemy The Rolling Stones

The Rolling Stones oskarżeni o PLAGIAT! Sprawa trafiła do sądu!

2023-03-13 10:28

Gdy cały muzyczny świat przygotowuje się na nową muzykę The Rolling Stones, która, wszystko na to wskazuje, ukaże się w tym roku, nad zespołem zebrały się czarne chmury. Grupa została pozwana i oskarżona o plagiat! Pozew, który trafił do sądu w Nowym Orleanie, dotyczy jednego z najnowszych utworów formacji.

Cały świat muzyki, a szczególnie ta część, która szczególnie interesuje się szeroko rozumianym ciężkim brzmieniem, czeka na premierę muzycznych nowości od legendy, The Rolling Stones. O tym, że grupa pracowała nad nową muzyką, wiadomo już od kilku miesięcy, a wieści, iż jest na co czekać, potwierdzili już Keith Richards i Ronnie Wood. Z tygodnia na tydzień pojawiają się nowe informacje na temat nadchodzącego wydawnictwa - wiemy już, że jego producentem jest popularny obecnie wśród muzyków rockowych Andrew Watt, a gościnnie na płycie zagra sam Paul McCartney. Nim jednak przyjdzie czas na akcję promocyjną, formacja będzie musiała poradzić sobie z dość poważnym problemem.

The Rolling Stones walczą z oskarżeniem o plagiat!

W piątek 10 marca do sądu w Nowym Orleanie trafił pozew, w którym muzyk, występujący pod pseudonimem Angelslang (prawdziwe imię i nazwisko Sergio Garcia) twierdzi, że grupa splagiatowała dwa jego utwory! Garcia wymienia w dokumencie bezpośrednio Micka Jaggera i Keitha Richardsa, zarzucając im bezprawne użycie jego kompozycji: So Sorry z 2006 roku i Seed of God, napisanej rok później. Angelslang twierdzi, że grupa wykorzystała w swojej piosence Living in a Ghost Town z 2020 roku sekwencję akordów, tempo, aranżację czy schematy gry na harmonijce ustnej, perkusji i basie. Muzyk miał przekazać pyty CD z dwoma wspomnianymi utworami członkowi rodziny Jaggera, przez co miał on możliwość się z nimi zapoznać. Sergio Garcia twierdzi, że nikt nigdy nie zgłosił się do niego z prośbą o zgodę na wykorzystanie piosenek, ani tym bardziej mu za to nie zapłacił. 

Co tam w środku gra - Keith Richards -Main Offender