The Prodigy zmienili tekst piosenki! Kultowy kawałek od dawna budzi kontrowersje

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Rahul Singh The Prodigy z nowym tekstem kontrowersyjnego kawałka

The Prodigy zmienili tekst piosenki! Kultowy kawałek od dawna budzi kontrowersje

2023-11-29 10:59

Legendarny zespół The Prodigy kilka dni temu rozpoczął wyczekiwaną, europejską część najnowszej trasy koncertowej. O serii pokazów natychmiast zrobiło się głośno, a to ze względu na bardzo konkretny szczegół. Zespół zdecydował się zmienić tekst jednego ze swoich najsłynniejszych, a przy tym niezwykle kontrowersyjnych, kawałków.

Zespół The Prodigy powstał w 1990 roku w Braintree w Essex, a jego oryginalny skład tworzyli klawiszowiec, producent i autor Liam Howlett, tancerz i wokalista Keith Flint, tancerz i okazjonalnie klawiszowiec Leeroy Thornhill, tancerz Sharky oraz raper i wokalista Maxim. Grupa uznawana jest za pioniera brzmienia, łączącego w sobie elementu muzyki punk i elektronicznej, dziś znanego pod nazwą Breakbeat Hardcore. Do 2018 roku formacja wydała siedem albumów, niestety, rok później doszło do tragicznego zdarzenia. 4 marca 2019 roku Keith Flint został znaleziony martwy w swoim domu w Essex. Grupa zawiesiła działalność, powróciła na światowe sceny dopiero w marcu 2022 roku i wciąż koncertuje. Obecnie The Prodigy są w trakcie trasy "Army of the Ants Tour 2023", w ramach której zawitają także do Polski! Legendarna grupa wystąpi już 6 grudnia w Poznaniu w MTP HALA 3A.

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Zmiana tekstu!

W ramach trasy grupa dała dwa pokazy w Londynie w tamtejszym Alexandra Palace. Jak zwrócili uwagę obecni na miejscu słuchacze, Maxin, obecny frontman The Prodigy, w trakcie wykonywanie kultowego Smack My Bitch Up, zmienił tekst! Dzieje się to nieco ponad 25 lat po oficjalnej premierze singla. Kawałek, wydany jako trzeci z przełomowej płyty The Fat of the Land, natychmiast wzbudzi ogromny rozgłos, właśnie ze względu na warstwę liryczną, którą od początku określa się jako mizoginistyczną. W 2010 roku organizacja Performing Right Society umieściła Smack My Bitch Up na szczycie swojego rankingu najbardziej kontrowersyjnych piosenek wszech czasów.

Numer wyróżnia się powtarzaniem po sobie fraz "Smack My Bitch Up" i "Change my Pitch Up". 24 listopada w londyńskim Alaxandra Palace ze sceny wybrzmiała tylko druga z nich, ta tytułowa została całkowicie pominięta. Grupa nie wytłumaczyła się ze swojej decyzji. Czy klasyk w nowej wersji wybrzmi także w Polsce? Przekonamy się już za kilka dni!