The Dillinger Escape Plan

i

Autor: Wikipedia

The Dillinger Escape Plan wraca na scenę! Będą świętować 25 lat debiutu

2023-12-13 11:11

Gdy w 2016 roku zespół po zakończeniu trasy promującej szósty album ogłosili koniec kariery zarówno fani jak i krytycy nie kryli zaskoczenia. Amerykańska grupa od pierwszej płyty szturmem zdobywała sceny i serca. Zyskali opinię najdzikszego bandu w rocku i metalu ze względu na swoje sceniczne wyczyny. Wygląda na to, że okres żałoby po tych klasykach eksperymentującego metalu właśnie się kończy.

Na razie to tylko jeden koncert, jednak mało kto zadawałby sobie tyle trudu jakim jest zebranie zespołu do kupy, przygotowania logistyczne i organizacyjne by zagrać tylko jeden raz. W przyszłym roku (2024) wypada dokładnie 25 lat od premiery „Calculating Infinity”, debiutanckiego krążka The Dillinger Escape Plan. Zaproponowali na nim mieszankę metalucore’u z wieloma innymi gatunkami, w tym jazzem. Dziwna, pocięta, wściekła i agresywna muzyka, żonglująca brzmieniami i zagrywkami. Na koncertach nie dość, że muzycy byli w stanie ją perfekcyjnie odebrać, to jeszcze zachowywali się kompletnie nieobliczalnie.

W 2024 roku grupa zamierza wystąpić 21 czerwca w nowojorskim klubie Brooklyn Paramount. Ćwierćwiecze debiutu płytowego będzie z nimi świętować także oryginalny wokalista Dimitri Minakakis.

- Możliwość świętowania 25 lat płyty „Calculating Infinity” z moimi najbliższymi przyjaciółmi to spełnienie marzenia - mówi Minakakis – Nie mogę się doczekać by zobaczyć stare i nowe twarze. The Dillinger Escape Plan zawsze był czymś więcej niż zespołem. Byliśmy siłą natury. Ten koncert będzie formą podziękowania fanom za to, że wspierali nas i ten album, który zrobiliśmy w małej piwnicy, w Nowym Jorku, 25 lat temu.

Mamy nadzieję, że jubileuszowy koncert będzie początkiem czegoś więcej, a patrząc na zainteresowanie w internecie tym wydarzeniem jesteśmy pewni, że zwolenników takiego powrotu jest znacznie więcej. Liczymy zatem, że po koncercie pojawią się kolejne daty, w tym europejskie, a potem może nowa płyta?

Lenny Kravitz - największe przeboje gwiazdora współczesnego rocka!