The Dillinger Escape Plan

i

Autor: Facebook/The Dillinger Escape Plan

Wiadomości

The Dillinger Escape Plan powrócił na scenę. Zespół zagrał pierwszy koncert od 2017 roku!

Po dłuższej przerwie na scenę powróciła amerykańska formacja The Dillinger Escape Plan. Muzycy świętują właśnie 25-lecie wydania debiutanckiego albumu "Calculating Infinity".

Zespół The Dillinger Escape Plan powrócił na scenę

Formacja The Dillinger Escape Plan zagrała właśnie pierwszy koncert od 2017 roku. Amerykański zespół powrócił na scenę z okazji 25-lecia premiery debiutanckiego albumu "Calculating Infinity". 

Wspomniany występ odbył się 8 czerwca w trakcie festiwalu No Values w Kalifornii. Na scenie zobaczyliśmy oryginalnego wokalistkę Dimitria Minakakisa, który odszedł z zespołu w 2001 roku, a także gitarzystę Bena Weinmana, basistę Liama ​​Wilsona, perkusistę Billy'ego Rymera oraz drugiego gitarzystę Jamesa Love'a.

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Zespół The Dillinger Escape Plan łącznie zagrał 12 utworów, w tym dwa kowery: "California Über Alles" Dead Kennedys (z gościnnym udziałem Jello Biafry) oraz "1 2 X U" Wire, w którym zaśpiewał Mike Muir z Suicidal Tendencies. Tak prezentuje się pełna setlista:

 1. Destro's Secret
 2. Sandbox Magician
 3. The Running Board
 4. The Mullet Burden
 5. California Über Alles 
 6. Sugar Coated Sour
 7. Proceed With Caution
 8. I Love Secret Agents 
 9. Abe the Cop
 10. Monticello
 11. 1 2 X U
 12. 43% Burnt

Grupa będzie jeszcze świętowała 25-lecie debiutu w czerwcu i sierpniu na kilku koncertach w USA oraz Europie (zespół zagra m.in. na Brutal Assault w Czechach). 

Możliwość świętowania 25-lecie albumu "Calculating Infinity" z moimi najbliższymi przyjaciółmi to spełnienie marzeń – mówił w grudniu ubiegłego roku Minakakis – Nie mogę się doczekać aż zobaczę stare i nowe twarze. The Dillinger Escape Plan zawsze był czymś więcej niż tylko zespołem. Byliśmy siłą natury

Oto metalowe albumy wszech czasów:

Żużel i klasyczny rock. Krzysztof CUGOWSKI o czarnym sporcie i muzycznych inspiracjach. KAWAŁKI MOJEGO ŻYCIA