Ten projekt wstrząśnie metalową sceną. Znamy premierę albumu Dieth

i

Autor: YouTube

Ten projekt wstrząśnie metalową sceną. Znamy premierę albumu Dieth

2023-03-17 10:45

Kiedy kilka miesięcy temu informowaliśmy o pierwszym singlu i teledysku tej grupy nie mieliśmy wątpliwości, że szykuje się coś ciekawego. Wielkimi krokami przychodzi moment, kiedy będziemy mogli powiedzieć „sprawdzam” i posłuchać debiutanckiego albumu Dieth. W składzie tym spotkali się David Ellefson (ex-Megadeth, Kings of Thrash), Guilherme Miranda (ex-Entombed A.D.) oraz Michał Łysejko, którego znamy z gry w Decapitated.

Płytę zatytułowaną „To Hell and Back” promuje świeżutki teledysk do tytułowego kawałka. Oprócz muzyków zobaczymy tam bardzo mroczną historię, która przypomina nam klasyczne już części filmowej sagi „Hellraiser”. Muzyka grupy to nowoczesny death metal i choć jesteśmy przyzwyczajeni, że w takim gatunku dwie gitary to podstawa, tutaj do dewastowania naszych uszu mamy do dyspozycji tak zwane power trio: perkusja, wokalista z gitarą oraz basista. Mało? Wystarczy!

Ten projekt wstrząśnie metalową sceną. Znamy premierę albumu Dieth

i

Autor: Materiały prasowe

Płytę grupy wydaje Napalm Records, premiera zapowiedziana jest na 02.06.2023. Na szczęście ta muzyczna przygoda nie kończy się jedynie na pracy w studio. Dieth ma już przed sobą kilka koncertów. Wystąpią na festiwalach Graspop Metal Festival, czeskim Fajtfest, portugalskim Vagos Metal Fest oraz francuskim Motorcultor Festival. Czekamy na koncerty w Polsce!

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica