Teatr Roma dostaje zgodę na musical o Queen! W programie ponad 20 piosenek

i

Autor: Teatr ROMA - materiały prasowe Logo musicalu

Teatr Roma dostaje zgodę na musical o Queen! W programie ponad 20 piosenek

2022-08-18 10:38

Zapowiada się rockowe święto w teatrze!

Teatr Muzyczny ROMA pochwalił się pozyskaniem prawa do brytyjskiego musicalu „We Will Rock You” z piosenkami legendarnej grupy QUEEN. Wersja, która zostanie zaprezentowana polskiej publiczności nie będzie kopią 1:1, zatem możemy być pewni, że będzie to wyjątkowe przedstawienie także na szeroką skalę. Trzeba wiedzieć, że musical cieszy się popularnością na całym świecie.

Jan Borysewicz w Esce ROCK - o koncercie MTV Unplugged i nie tylko!

Freddie Mercury nigdy nie ukrywał swojej miłości do takich muzycznych form jak opera czy musical. Słychać to doskonale w takich przebojach jak „Innuendo” czy „Bohemian Rhapsody”, nie wspominając o charyzmatycznej postawie wokalisty na scenie. Jego ruchy, oddanie rytmu i nastroju piosenki ciałem i sceniczne stroje zbliżały koncerty Queen do teatru muzycznego. Teraz w Warszawie będzie okazja znów na żywo usłyszeć najlepsze przeboje tej grupy, a do tego poznać ich musicalową siłę.

O czym będzie musical „We will rock you”?

Towarzysząca piosenkom historia to fantastyczna opowieść o dystopijnej przyszłości. Światem rządzi potężna korporacja, która kontroluje nie tylko gospodarkę ale i kulturę. Posiadanie instrumentów muzycznych jest zakazane. Trudno się dziwić, że w takim świecie pojawiają się buntownicy, którzy nie zamierzają rezygnować z wolności. Chcą śpiewać, czuć, grać, kochać, chcą rocka!

Kto napisał musical „We will rock you”?

Autorem libretta jest Ben Elton. To znany brytyjski scenarzysta i komik, który stoi między innymi za sukcesem musicali „Tonight’s the night” (z piosenkami Roda Stewarta), „Love never dies” (kontynuacja „Upiora w operze”) czy „The beautiful game”. Ma na swoim koncie także wiele wydanych książek, występuje w stand-upie.

W programie musicalu znalazło się ponad 20 kompozycji Queen. Jak podaje Teatr Muzyczny ROMA spektakl wyreżyseruje Wojciech Kępczyński. Za scenografię odpowiada Mariusz Napierała, kostiumy zaprojektuje Dorota Kołodyńska, a choreografię ułoży Agnieszka Brańska. Autorem polskiego przekładu będzie Michał Wojnarowski. Premiera musicalu „We will rock you” zaplanowana jest na wiosnę 2023.

Zobaczcie sami, jak prezentuje się brytyjska realizacja!

Musical „We will rock you” przypomina powieść "Rok 1984" George Orwell - przypominamy o czym jest ta kultowa książka. Posłuchaj.

Listen to "George Orwell - Rok 1984" on Spreaker.