Taylor Hawkins Tribute Concert - instrumenty użyte podczas koncertów trafią na akcję! Dochód wesprze szczytny cel

i

Autor: Rex Features/East News Wiadomo co stanie się z instrumentami z Taylor Hawkins Tribute Concert

Taylor Hawkins Tribute Concert - instrumenty użyte podczas koncertów trafią na akcję! Dochód wesprze szczytny cel

2022-11-07 10:24

Niecałe dwa miesiące po ostatnim koncercie w hołdzie Taylorowi Hawkinsowi rodzina zmarłego perkusisty i członkowie grupy Foo Fighters ogłosili, co zamierzają zrobić z instrumentami użytymi podczas wydarzenia. Okazuje się, że trafią one na specjalną aukcję, dochód z której wesprze szczególny dla nieżyjącego muzyka cel.

Pamięć zmarłego pod koniec marca tego roku Taylora Hawkinsa została uczczona na dwóch, bardzo wyjątkowych koncertach. Pierwszy z nich odbył się w sobotę 3 września w Londynie na Stadionie Wembley - wydarzenie to było transmitowane na żywo na całym świecie, a udział wzięły w nim największe gwiazdy i przyjaciele nieżyjącego perkusisty, m.in. muzycy Queen, Rufus Taylor, Liam Gallagher, Wolfgang Van Halen, Josh Home, Chrissie Hynde, Brian Johnson, Lars Ulrich czy syn Taylora, Shane Hawkins oraz, oczywiście, muzycy Foo Fighters. Drugi z tribute koncertów miał miejsce 27 września w Los Angeles, w nim także wzięło całe grono uznanych artystów i artystek, chociażby muzycy Def Leppard, Chad Smith, P!nk, Taylor Momsen czy Alanis Morissette. 

Taylor Hawkins Tribute Concert - instrumenty użyte podczas koncertów trafią na akcję!

Wiadomo już, co stanie się z licznymi instrumentami, które były używane podczas obu koncertów. Trafią one na specjalną akcję, zorganizowaną przez światowy dom aukcyjny Julien's Auctions. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend, czyli w dniach 11-13 września w Hard Rock Café w Nowym Jorku oraz online za pośrednictwem strony internetowej Julien's Auctions. Wiadomo już także, że dochód z aukcji zostanie rozdysponowany między dwie organizacje charytatywne - Music Support i MusiCares, które pomagają muzykom w czasach kryzysu osobistego, medycznego lub finansowego. Wśród wystawionych na sprzedaż elementów znajdują się m.in. gitary, talerze perkusyjne, skórki bębnów i wiele innych gadżetów, które zostały podpisane przez Dave'a Grohla i inne gwiazdy, biorące udział w obu wydarzeniach. Na sprzedaż trafi także wyjątkowy 2022 Ram 1500 Rebel Truck, a jego wartość szacuje się na 53 000-71 000 funtów. 

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

Julien's Auctions ma zaszczyt zaoferować te niesamowite gadżety, podpisane przez artystów, którzy wzięli udział w niezapomnianych tribute koncertach Foo Fighters i rodziny Hawkins, które uczciły niezwykłą siłę twórczą i światło legendarnej ikony muzyki, Taylora Hawkinsa. Ponadto cieszymy się, że możemy połączyć siły z naszymi wieloletnimi partnerami MusiCares i Music Support na tej aukcji charytatywnej, która pozwoli zebrać fundusze na krytyczne wsparcie zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia w społeczności muzyków - powiedział Martin Nolan, dyrektor wykonawczy Julien’s Auctions.