Taylor Hawkins - koncert w hołdzie dla perkusisty będzie transmitowany na żywo! Kiedy i w jaki sposób będzie można obejrzeć wydarzenie?

i

Autor: Rex Features/East News Taylor Hawkins - jak obejrzeć koncert?

Taylor Hawkins - koncert w hołdzie dla perkusisty będzie transmitowany na żywo! Kiedy i w jaki sposób będzie można obejrzeć wydarzenie?

2022-09-02 13:40

W sierpniu minie pięć miesięcy od nagłej śmierci Taylora Hawkinsa. Na początku czerwca zaś zespół Foo Fighters, w którym przez lata grał perkusista, ogłosił dwa tribute koncerty w hołdzie zmarłemu muzykowi. W środę 17 sierpnia grupa ogłosiła kolejne szczegóły wydarzenia - znacznie rozszerzyła się liczba gości, wiadomo też, że jeden z koncertów będzie transmitowany na żywo! Kiedy będzie to miało miejsce i w jaki sposób będzie można obejrzeć wydarzenie?

Wiadomość o śmierci Taylora Hawkinsa obiegła świat 25 marca. Muzyk, wraz z zespołem Foo Fighters, przebywał w Kolumbii, gdzie grupa miała zagrać koncert w ramach Estéreo Picnic Festival. W piątek w godzinach wieczornych perkusista źle się poczuł, a do jego pokoju wezwane zostały służby ratunkowe. Niestety, przybyły na miejsce zdarzenia personel medyczny, pomimo udzielonej pomocy, stwierdził zgon muzyka, Śmierć niespełna 50-letniego Hawkinsa wstrząsnęła światem muzyki, wielu artystów, m.in. zespół Pearl Jam, Liam Gallagher, Elton John czy Miley Cyrus oddało mu cześć. Największy hołd jednak przed nami - już we wrześniu odbędą się, zorganizowane przez zespół Foo Fighters i rodzinę Taylowa, dwa tribute koncerty.

EskaROCK Live! - Organek - Walcz

Tribute koncerty w hołdzie Taylorowi Hawkinsowi - szczegóły

Pierwszy koncert będzie miał miejsce 3 września na londyńskim Stadionie Wembley, drugi zaś 27 września w rodzinnym mieście grupy, Los Angeles, w Kia Forum. W obu wydarzeniach udział weźmie prawdziwa plejada gwiazd: na obu scenach pojawią się m.in. Brian May, Roger Taylor, John Paul Jones, Miley Cyrus, Alanis Morissette, Gene Simmons, Niki Sixx, Pat Wilson czy Wolfgang Van Halen, lista ta jest jednak o wiele dłuższa. Już po ogłoszeniu wydarzeń, fani muzyka zastanawiali się, czy będzie je można obejrzeć online - dziś już wiadomo, że tak!

Taylor Hawkins - jeden z  koncertów w hołdzie dla perkusisty będzie transmitowany na żywo! Kiedy i w jaki sposób będzie można obejrzeć wydarzenie?

Transmitowany na żywo będzie londyński koncert, który odbędzie się dokładnie w sobotę 3 września. Będzie go można obejrzeć za pośrednictwem platform streamingowych i cyfrowych Paramount, w tym Paramount+ (tylko w USA) i Pluto TV (międzynarodowe). Polscy fani Taylora będą mogli obejrzeć transmisję koncertu na kanale MTV w serwisie YouTube pod tym linkiemcałość rozpocznie się o godzinie 17:30. 3 września koncert trafi na platformę Paramout+, a 5 września na VOD Pluto TV i MTV, gdzie będzie go można obejrzeć “na żądanie”. Dochód ze sprzedaży biletów The Taylor Hawkins Tribute Concerts wesprze dwie organizacje charytatywne, wybrane przez rodzinę zmarłego: Music Support i MusiCares. Na chwilę obecną nie ma informacji odnośnie tego, czy koncert z Los Angeles także będzie transmitowany na żywo. Szczegółowe informacje na temat występu na Wembley znajdziesz pod linkiem.

Sonda
Obejrzysz koncert w hołdzie Taylorowi Hawkinsowi?