Tak brzmi miasto

i

Autor: Materiały prasowe

festiwale i showcase

Tak Brzmi Miasto ujawnia termin 11. edycji

2024-06-13 12:00

Jesienią Kraków na kilka dni znów będzie stolicą - przynajmniej branży muzycznej. Kilkuset delegatów i artystów z całej Polski i spoza jej granic już po raz 11. weźmie udział w konferencji Tak Brzmi Miasto. Właśnie w sprzedaży pojawiły się pierwsze bilety Super Early Birds, które pozwolą wziąć udział w imprezie w znacznie obniżonej cenie.

Tegoroczna konferencja odbędzie się 9 i 10 listopada. Część konferencyjna zaplanowana została w znanym z ubiegłego roku Pałacu Potockich, ulokowanym na Rynku Głównym. To tam przez dwa dni artyści, managerowie muzyczni, organizatorzy koncertów będą mogli chłonąć wiedzę na panelach, warsztatach i wykładach prowadzonych przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Oczywiście nie zabraknie także okazji do sieciowania się, poznawania nowych ludzi i wymiany doświadczeń. Tym bardziej, że wielką siłą konferencji Tak Brzmi Miasto od lat było to, że specjaliści są tam na wyciągnięcie ręki - można ich spotkać na korytarzu, zagadać przemieszczając się między koncertami czy zaczepić ich po panelu.

Mellina. Kora nie poznała się na jej talencie. Daria ze Śląska mówi co ją łączy z Kortezem

Oprócz konferencji istotną częścią każdego Tak Brzmi Miasto jest showcase - krótkie występy artystów i zespołów.

Temat przewodni tegorocznej edycji i więcej szczegółów organizatorzy ujawniać będą wkrótce. Już dziś warto jednak zaopatrzyć się w bilety z limitowanej edycji, które można kupić w mocno obniżonych cenach. Są one dostępne na stronie.

O Tak Brzmi Miasto

Tak Brzmi Miasto Konferencja to wydarzenie skierowane do nowej branży muzycznej, łączące bogatą część merytoryczną z festiwalem showcase’owym.

Od jedenastu lat przyciąga ono szczególnie artystów, którzy chcą sami zarządzać swoją karierą oraz profesjonalistów branży muzycznej: menedżerów, producentów, organizatorów wydarzeń i festiwali, pracowników firm fonograficznych i dziennikarzy muzycznych.

W ciągu ostatnich dziesięciu edycji, uczestnicy konferencji mieli okazję czerpać wiedzę o biznesie muzycznym od 200 ekspertów i ekspertek z kilkudziesięciu krajów. Poruszaliśmy tematy takie jak: promocja, eksport muzyki za granicę, edukacja, finanse, ludzie, kariera, szeroko rozumiana współpraca czy to, jak dostać się na festiwale muzyczne.

Na koncertach towarzyszących części showcase’owej konferencji wystąpiło ponad 80 młodych, obiecujących zespołów (m.in. Hańba!, Patrick the Pan, Disperse, Cheap Tobacco, Kraków Street Band, Besides, Lor, Daria ze Śląska, Izdeb, Francis Tuan), z których wiele stanowi obecnie line-up najlepszych polskich wydarzeń.

Mimo, że na Tak Brzmi Miasto można spotkać największe nazwiska krajowej i światowej branży muzycznej, siłą wydarzenia jest jego kameralny charakter oraz przyjęcie perspektywy wschodzącego artysty - ujęcie tematów w taki sposób, by były one zrozumiałe i praktyczne dla aspirujących muzyków. Sprzyja to budowaniu relacji, swobodnej wymianie doświadczeń i owocuje długimi rozmowami, które często przenoszą się do jednego z krakowskich klubów, w których odbywa się konferencyjny showcase.

Oto tegoroczne festiwale w Polsce: