Szymon Żurawski zamyka okres debiutanckiego krążka EP-ką „RE: Coś się zepsuło”

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Albert Zawada Nowa EP-ka Szymona Żurawskiego

Szymon Żurawski zamyka okres debiutanckiego krążka EP-ką „RE: Coś się zepsuło”

2022-12-19 14:01

Do serwisów streamingowych trafił minialbum Szymona Żurawskiego zatytułowany „RE: Coś się zepsuło”. Znalazło się na nim sześć utworów dopełniających etap debiutanckiej płyty artysty. Pierwszym singlem zapowiadającym ten krążek był numer „NIEZASNE”, „PAN LIS” jest natomiast utworem promującym EP-kę, do którego właśnie ukazał się teledysk.

„RE: Coś się zepsuło” to zbiór utworów wieńczący rozdział pierwszej płyty Szymona Żurawskiego i jego zespołu (wcześniej funkcjonującego pod nazwą szymonmówi). Dopowiedzenie do komunikatu zawartego na debiutanckim krążku zostało zawarte w 6 numerach: dwóch remixach − po jednym autorstwa Michała Lange („NIEZASNE”) oraz Marcina Patera („MZK”) − i czterech alternatywnych wersjach utworów opracowanych przez Piotra Kołodyńskiego (oysterboy'a) („GROCHÓW”, „EFEKT JUPITERA”, „PAN LIS”, „OSTATNI ROMANTYCZNY ZACHÓD SŁOŃCA”).

Razem z EP-ką chcemy przypomnieć o naszym istnieniu i zapowiedzieć ekspansję − nowe piosenki są już w przygotowaniu i czekają na przyjście na świat. Nie możemy się doczekać kiedy to nastąpi, a na razie częstujemy tym, co mamy i liczymy, że liczycie na więcej − mówi Szymon Żurawski.

Def Leppard zaprasza na koncert w Polsce! / Eska Rock

Szymon Żurawski jako "Pan Lis"

Drugim po „NIEZASNE” singlem promującym miniwydawnictwo zespołu jest utwór „PAN LIS” w wersji stworzonej przez Piotra Kołodyńskiego (oysterboy'a):

Na drugi singiel wybraliśmy „PANA LISA”, gdzie oprócz Szymona śpiewa Kasia Golomska (ATLVNTA, wcześniej Lilly Hates Roses). I te głosy pięknie ze sobą tańczą w tej brutalnej piosence o incelach i zaborczości. Kończy się powoli ten dziwaczny rok i miejmy nadzieję, że kończy się eskalacja wydarzeń, które nie powinny mieć miejsca − pada z ust członków zespołu.

Minialbum „RE: Coś się zepsuło” od dostępny jest już we wszystkich popularnych serwisach streamingowych.