Sztuczna inteligencja napisała scenariusz filmu o Kurcie Cobainie. Zaskakujący wybór odtwórcy roli artysty!

i

Autor: AKPA Sztuczna inteligencja i film o Kurcie Cobainie

Sztuczna inteligencja napisała koncept filmu o Kurcie Cobainie. Zaskakujący wybór odtwórcy roli artysty!

2023-08-28 11:19

Zdaje się, że obecne czasy dosłownie stoją pod znakiem sztucznej inteligencji. Ta bez wątpienia staje się coraz większą częścią naszego życia, docierając do jego różnych przestrzeni. Choć wielu widzi w SI duże zagrożenie, niektórzy traktują ją bardziej jako ciekawostkę, którą można ciekawie wykorzystać. Chociażby do napisania konceptu filmu.

Na światowym rynku filmowym od dobrych kilku lat trwa, można to tak nazwać, moda na kręcenie filmów i seriali biograficznych o najsłynniejszych muzykach i artystkach. Biografia Queen i Freddiego Mercury'ego, czyli nagrodzona Oscarami produkcja Bohemian Rhapsody, Rocketman, czyli historia Eltona Johna, Pistol, czyli serial o Sex Pistols, kontrowersyjna biografia Mötley Crüe, niezbyt udana produkcja o Whitney Houston czy przebojowy Elvis, to tylko kilka najgłośniejszych przypadków z ostatnich lat. W drodze już są filmy o Bobie Dylanie, nad którym czuwa sam zainteresowany oraz o Kiss, który ma trafić na platformę Netflix już w przyszłym roku.

Klub 27 - klątwa, która wisi nad młodymi i sławnymi? /Eska ROCK

Filmowa biografia Kurta Cobaina według SI

A co ze światem grunge'u? Powiedzmy to sobie szczerze - chętnie obejrzelibyśmy na wielkim ekranie historię Alice in Chains, Chrisa Cornella i Soundgarden, Andrew Wooda z Mother Love Bone, niepokornych z Pearl Jam i oczywiście Nirvany i Kurta Cobaina. To właśnie w związku z ikoną tego ruchu, redakcja strony "American Songwriterpostanowiła zwrócić się z pomocą do nikogo innego, jak sztuczna inteligencja, by ta napisała koncept filmu o legendzie. Wyszło z tego całkiem sporo ciekawostek!

Kto miałby zagrać Kurta Cobaina, według sztucznej inteligencji?

Według SI, taka produkcja powinna ukazać się pod tytułem Smells Like Teen Spirit: The Kurt Cobain Story, a w swoim założeniu skupiać się na przedstawieniu "intymnego i autentycznego portretu enigmatycznego artysty, celebrując jego muzyczny geniusz, rzucając światło na człowieka stojącego za legendą. . . . służyć jako hołd dla życia, muzyki i trwałego ducha grunge'u Kurta Cobaina, który ten pomógł ukształtować". Według SI, film powinien być podzielony na trzy części: pierwsza skupiałaby się na nastoletnim Cobainie i drodze do powstania Nirvany i jej pierwszych krokach na rynku, kolejna miałaby przedstawiać przełom po wydaniu Nevermind, związek Kurta z Courtney Love i narodziny ich córki, a trzecia i ostatnia to czasy największej sławy zespołu i droga do śmierci muzyka.

Równie ciekawe jest to, kogo sztuczna inteligencja widziałaby w roli odtwórców konkretnych postaci. Najlepszym wyborem, jeśli chodzi o członków Nirvany, mieliby być Bill Skarsgård jako Krist Novoselic i znany z serialu Stranger Things Joe Kerry jako Dave Grohl. Jeśli zaś chodzi o Courtney Love, tu SI zaproponowałaby angaż Saoirse Ronan. Bliskich Kurta - jego matkę, ojca i ciotkę, mieliby odgrywać odpowiednio Frances McDormand, Josh Brolin i Amy Adams. Jeśli chodzi zaś o główną postać, to sztuczna inteligencja widziałaby w tej roli Timothée Chalameta! Jest to o tyle ciekawe, że młodego aktora już niedługo będziemy mogli podziwiać jako młodego Boba Dylana.