Syn Taylora Hawkinsa za perkusją oddaje hołd ojcu. Nastolatek wykonał kultowy numer Foo Fighters

i

Autor: Screen z Instagrama/the.alive Wyjątkowy gest ze strony syna zmarłego muzyka

Syn Taylora Hawkinsa za perkusją oddaje hołd ojcu. Nastolatek wykonał kultowy numer Foo Fighters

2022-07-11 15:49

25 lipca miną już cztery miesiące od niespodziewanej śmierci perkusisty Foo Fighters - Taylora Hawkinsa. Muzyk zmarł nagle w trakcie trasy koncertowej zespołu. Już we wrześniu odbędą się dwa wyjątkowe tribute koncerty, upamiętniające uznanego muzyka. Tymczasem prawdziwy hołd artyście oddał jego syn. Nastolatek zagrał na perkusji kultowy numer Foo Fighters - zobacz nagranie!

Taylor Hawkins urodził się 17 lutego 1972 roku w Teksasie i bardzo szybko zainteresował się muzyką - pierwsze kroki stawiał w kapelach szkolnych. W wieku 22 lat perkusista dołączył do koncertowej grupy Sarah „Sass” Jordan, a w 1995 roku grał na trasie, promującej album Jagged Little Pill Alanis Morissette. W 1997 roku Hawkins został oficjalnym członkiem zespołu Foo Fighters, a pierwszym albumem na jakim się pojawił był There Is Nothing Left to Lose, z którego pochodzi wielki hit Learn to Fly. Perkusista nagrał z grupą kolejne osiem płyt, w tym wydaną w ubiegłym roku Medicine at Midnight, wtedy także Taylor, razem z pozostałymi członkami Foo Fighters, został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame. Muzyk zmarł nagle 25 marca b.r. podczas trasy koncertowej grupy w wieku zaledwie 50 lat.

EskaROCK LIVE! - wywiad - Organek

Syn Taylora Hawkinsa oddaje hołd ojcu

Po śmierci perkusisty, wielu artystów zdecydowało się na różne sposoby uczcić jego pamięć - był to m.in. zespół Pearl Jam, same Dave Grohl czy grupa tysiąca muzyków, w ramach inicjatywy Rockin’ 1000. Teraz do tego grona dołącza wyjątkowa osoba, gdyż syn Hawkinsa!

W sobotę 4 lipca, a więc w dniu amerykańskiego Święta Niepodległości, Shane Hawkins wziął udział w koncercie lokalnego zespołu The Alive. Chłopak w pewnym momencie dołączył do grupy, gdzie zasiadł za perkusją, by zagrać dedykowany ojcu utwór My Hero Foo Fighters. W sieci krąży wiele nagrań z tego występu wskazujących, że moment ten zrobił na publice duże wrażenie i wywołał niemałe emocje. Sprawdź jedno z nich!