Sting świętuje 30. rocznicę „Ten Summoner’s Tales”. Rozszerzona edycja płyty już dostępna!

i

Autor: Materiały prasowe Rozszerzona edycja kultowej płyty Stinga już dostępna!

Sting świętuje 30. rocznicę „Ten Summoner’s Tales”. Rozszerzona edycja płyty już dostępna!

2023-03-01 12:19

Siedemnastokrotny zdobywca Grammy, Sting, prezentuje rozszerzoną wersję swojego czwartego albumu. Rocznicowe wydanie „Ten Summoner’s Tales (Expanded Edition)” zawiera 15 dodatkowych utworów. Płyta dostępna jest wyłącznie w wersji cyfrowej.

Album został pierwotnie wydany 1 marca 1993 roku. Żartobliwy tytuł „The Summoner’s Tales” łączy nazwisko artysty – Sumner – z bohaterem i tytułem XV-wiecznego klasyka Geoffreya Chaucera „Opowieści kanterberyjskie” (oryg. tytuł „The Canterbury Tales”).

Album został zmiksowany przez Roberta „Hitmixera” Ortona. Nowa wersja płyty zawiera 12 podstawowych oraz 15 dodatkowych piosenek, w tym alternatywne wersje, remiksy i występy na żywo. To prawdziwa gratka dla fanów – aż 11 utworów nigdy wcześniej nie ukazało się w wersji cyfrowej. Poszukiwaczy muzycznych doznań z pewnością ucieszy fakt, że płyta jest dostępna w jakości Dolby Atmos.

„Ten Summoner’s Tales” to podnoszący na duchu traktat o testowaniu granic miłości i dokonywaniu krytycznych wyborów, który poruszył cały świat. Płyta znalazła się na szczycie list przebojów w Australii oraz na 21. miejscu listy Billboard 200 w USA, gdzie pokryła się 3-krotną platyną.

Uzależniająca ballada „If I Ever Lose My Faith In You” natychmiast podbiła listy przebojów, osiągając 17. miejsce w USA oraz 1. miejsce w Kanadzie. Utwór zdobył trzy nominacje do Grammy (w tym w prestiżowych kategoriach Nagranie roku i Piosenka roku), a także nagrodę w kategorii Najlepszy męski wokalny występ popowy. Spory sukces osiągnęły także single „Fields Of Gold”, „Seven Days”, „Shape Of My Heart”, „Love Is Stronger Than Justice (The Munificent Seven)” i „Nothing ’Bout Me”.

Historia albumu

Sting nagrał album w elżbietańskiej wiejskiej rezydencji Lake House w Wiltshire. Po raz drugi dołączył do niego wieloletni współpracownik, uznany gitarzysta Dominic Miller. Nie obyło się bez klawiszowca Davida Sanciousa, perkusisty Vinnie Colaiuty i gitarzysty Paula Franklina. Sam Sting zagrał na basie, kontrabasie, harmonijce ustnej i saksofonie, stworzył wszystkie aranżacje oraz zaśpiewał wszystkie główne partie wokalne. Płytę wyprodukował wspólnie z Hugh Padghamem.

Album „Ten Summoner’s Tales” zdobył ogromne uznanie – łącznie sześć nominacji do nagrody Grammy (trzy wygrane), trzy nominacje do BRIT Awards (nagroda dla Najlepszego brytyjskiego artysty) oraz nominację do Mercury Music Prize.

30 lat po wydaniu płyty, piosenki z „The Summoner’s Tales” wciąż lśnią, podobnie jak cały dorobek Stinga. Artysta zawita do Polski 20 lipca, aby zaśpiewać swoje największe przeboje w ramach trasy „Sting: My Songs Tour”. Bilety wciąż są w sprzedaży.

Rockowe koncerty w 2023 roku - na te zespoły czekamy najbardziej!