Steven Tyler domaga się oddalenia zarzutów o napaść na tle seksualnym. Muzyk złożył dokumenty do sądu

i

Autor: ROBYN BECK/AFP/East News Steven Tyler odnosi się do zarzutów o napastowanie seksualne

Steven Tyler wnosi kolejny pozew do sądu. Muzyk odnosi się do swojej autobiografii

2023-05-04 9:26

Pod koniec 2022 roku Steven Tyler znalazł się w centrum zainteresowania mediów na całym świecie. Do kalifornijskiego sądu wpłynął pozew przeciwko muzykowi, złożony przez kobietę, która oskarżyła go o wieloletnie napastowanie seksualne. Wokalista Aerosmith zdecydował się odnieść do tych oskarżeń, składając swój własny wniosek. Teraz przyszedł czas na kolejny.

Pod koniec grudnia 2022 roku Steven Tyler znalazł się na językach wszystkich i to nie z powodu swoich nowych muzycznych osiągnięć. Do jednego z kalifornijskich sądów wpłynął pozew, złożony przez kobietę, Julię Holcomb, w którym ta oskarżyła artystę o wieloletnie napastowanie seksualne, podawanie używek i przymuszenie do aborcji. Kobieta twierdzi w nim, że w połowie lat 70., gdy była osobą niepełnoletnią, przez wiele lat utrzymywała stosunki seksualne z wokalistą, który był wtedy dorosłym, 25-letnim mężczyzną. Holcomb oskarżyła Tylera o napastowanie seksualne, pobicie i znęcanie na tle emocjonalnym. Pozew głosi, że Steven był tak zdeterminowany, by utrzymywać z nią bliskie kontakty, że zdołał przekonać jej rodziców, by Ci uczynili go jej opiekunem prawnym, aby ona, jako osoba niepełnoletnia, mogła z nim swobodnie przekraczać granice stanów. Julia miała mieć w tym okresie czasu między 15, a 18 lat. Muzyk sam opisał relację z Holcomb w... swojej autobiografii, co, według oskarżycielki, stało się bez jej zgody i zakłóciło jej codzienne życie oraz naraziło ją na hańbę.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Steven Tyler złożył wniosek o oddalenie zarzutów

Muzyk początkowo nie zdecydował się odnieść do tych poważnych oskarżeń, doprowadziły one jednak do odwołania jego udziału w gali "Power of Love". Zmieniło się to dopiero teraz - pod koniec marca prawnicy muzyka złożyli pozew, domagający się oddalenia pozwu. W dokumencie zaznaczono, że wszystkie, lub przynajmniej część oskarżeń uległa przedawnieniu, gdyż... Julia sama miała wyrazić zgodę na traktowanie jej w ten sposób, dodatkowo muzyka chroni status... prawnego opiekuna kobiety w czasie wskazanym w pozwie. We wniosku Tylera wskazano, że "wszystkie działania były uzasadnione i w dobrej wierze, a pozywająca nie poniosła żadnych obrażeń ani strat z powodu jakiegokolwiek działania lub ich zaniechania". W związku z tym prawnicy gwiazdora twierdzą, że nie ma ona prawa domagać się odszkodowania finansowego. 

Na początku kwietnia do sądu trafił kolejny pozew, złożony przez prawników muzyka, w którym Ci ponownie domagają się odrzucenia oskarżeń Holcomb. Tym razem pismo twierdzi, że to, co Tyler napisał w swojej autobiografii nie może zostać użyte przeciwko niemu, gdyż byłoby to naruszenie prawa do wolności słowa zgodnie z pierwszą poprawką. Prawnicy twierdzą, że artysta ma pełne prawo do spisania swoich wspomnień i nikt nie powinien w nie ingerować. Sprawa wciąż jest w toku.