Soundscape

i

Autor: Archiwum Soundscape Soundscape powraca z nowym albumem!

SOUNDSCAPE wraca po 10 latach z nowym albumem. Kiedy premiera „Revival”?

2024-01-15 14:30

Od debiutanckiego krążka Soundscape minęła już dekada. Jednak już za kilka dnia grająca progresywnego rocka tarnowska formacja zaprezentuje swoim fanom premierowy materiał pod tytułem „Revival”. Następca „Synæsthesia Deluxe” ukaże się 19 stycznia 2024 roku nakładem wytwórni Lynx Music. Krążek promuje singiel „Shooting Stars”, który wraz z teledyskiem pojawił się na kanale YouTube Soundscape w drugiej połowie ubiegłego roku. Zapowiada się potężne rockowe uderzenie!

Soundscape powraca z nowym wydawnictwem. Przed nami premiera albumu „Revival”

Soundscape to tarnowska formacja grająca progresywnego rocka. Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy gitarzysty Krzysztofa Siryka. Następnie dołączył do niego perkusista Mariusz Bieniasz. W 2014 roku Soundscape wydał debiutancką długogrającą płytę „Synæsthesia Deluxe”. Następnie doszło do chwilowego zawieszenia zespołu, które ku zadowoleniu fanów dobiegło końca. Nowy materiał w postaci mini albumu „Revival” będzie miał swoją premierę już 19 stycznia bieżącego roku. Głównymi inspiracjami powracającego w nowym składzie Soundscape są artyści z nurtu rocka progresywnego, m.in. Anathema, Opeth, Pink Floyd, Leprous, Radiohead czy Muse.

– W roku 2024 jesteśmy gotowi zaprezentować naszą najnowszą propozycję „Revival”. Wszystkie utwory zostały nagrane, zmiksowane i zmasterowane przez wyśmienitego Przemysława Nowaka w Impressive Art Studio. Ponadto, z myślą o wizualnym aspekcie naszej muzyki, stworzyliśmy teledysk do utworu „Shooting Stars”, który dostępny jest na naszym profilu YouTube – mówią muzycy Soundscape.

Obecny skład Soundscape tworzą: Krzysztof Siryk – gitara, Przemysław Zubowicz – wokal, Mariusz Bieniasz – perkusja oraz Tomasz Marmol – bas.

Quiz. Muzyka buntu z czasów PRL. Te zespoły dały się we znaki władzom komunistycznym!

Pytanie 1 z 11
Który utwór Jacka Kaczmarskiego był w latach 80. hymnem opozycji w walce z władzami komunistycznymi?
Najlepsze polskie albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa