Slipknot

i

Autor: Instagram/Slipknot

Wiadomości

Slipknot ujawnił w końcu nazwisko nowego perkusisty. Zdjęcie w mediach społecznościowych mówi wszystko

Fani Slipknot od dobrych kilku tygodni spekulowali na temat tego, kto został następcą perkusisty Jaya Weinberga w zespole. W końcu jednak sama grupa ucięła wszelkie domysły i potwierdziła nazwisko nowego pałkera.

Slipknot ujawnił nazwisko nowego perkusisty

Formacja Slipknot powróciła na scenę. 25 kwietnia muzycy wystąpili klubie Pappy + Harriet's w Pioneertown w Kalifornii, który znajduje się niedaleko Parku Narodowego Joshua Tree. Był to pierwszy koncert z nowym perkusistą w składzie. 

Przypomnijmy, że na początku listopada ubiegłego roku zespół, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformował, że w ich szeregach nie ma już Jaya Weinberga. Muzycy argumentowali tę decyzję względami artystycznymi.

Nazwisko jego następcy dość długo nie było ujawniane. Fani zespołu od jakiegoś czasu przeczuwali, że został nim Eloy Casagrande, który do niedawna grał w Sepulturze. Teraz w końcu otrzymaliśmy potwierdzenie. 

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

W mediach społecznościowych grupy pojawiło się zdjęcie obecnego składu w czerwonych kostiumach i maskach. Jest to, rzecz jasna, nawiązanie do czasów debiutanckiego albumu. W tym roku muzycy świętują 25-lecie jego wydania. 

Na wspomnianym zdjęciu opublikowanym na Instagramie członkowie Slipknot zostali oznaczeni. Stąd wiadomo, że nowym perkusistą jest właśnie Casagrande. Wciąż jednak nie wiadomo, kto został następcą Craiga Jonesa. Jednego znacznika na fotografii bowiem brakuje. 

Grupa w tym roku, w ramach trasy z okazji 25-lecia wydania debiutanckiego krążka, odwiedzi także Europę. Niestety, na rozpisce zabrakło Polski. Slipknot ogłosił 12 grudniowych koncertów na Starym Kontynencie. Muzycy wystąpią m.in. w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. 

Oto najlepsze albumy Slipknota [TOP5]: