Clown (Slipknot) o zwolnieniu Jaya Weinberga: Poszliśmy swoją drogą

i

Autor: Wikimedia Commons/Raph_PH

Wiadomości

Clown (Slipknot) o zwolnieniu Jaya Weinberga: "Poszliśmy swoją drogą"

Shawn "Clown" Crahan skomentował temat rozstania zespołu Slipknot z perkusistą Jayem Weinbergiem. – Po prostu poszliśmy swoją drogą. Naprawdę nie wydarzyły się żadne złe rzeczy – przyznaje muzyk.

Slipknot rozstał się z perkusistą. Clown komentuje tę decyzję 

Na samym wstępie przypomnijmy: na początku listopada 2023 roku formacja Slipknot, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformowała, że w szeregach zespołu nie ma już perkusisty Jaya Weinberga. Muzyk dołączył do grupy w 2014 roku i zastąpił Joeya Jordisona. Weinberg zagrał na trzech albumach – ".5: The Gray Chapter" (2014), "We Are Not Your Kind" (2019) i "The End, So Far" (2022) – i po prawie dekadzie jego czas w Slipknocie dobiegł końca. 

Pozostali muzycy argumentowali tę decyzję względami artystycznymi. Teraz do tego tematu odniósł się Shawn "Clown" Crahan.

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Było wiele ku temu powodów. Nie należy ich jednak ze sobą mieszać. Nie ma znaczenia, jak może wyglądać ta sytuacja na zewnątrz. Chyba, że jesteś w zespole i ją rozumiesz. Nie ma żadnej urazy i nigdy takowej nie było. Po prostu poszliśmy swoją drogą. Naprawdę nie wydarzyły się żadne złe rzeczy. To tyle, co mogę powiedzieć. Slipknot zdecydował się pójść dalej i właśnie to zrobiliśmy. Jestem bardzo podekscytowany tym. Naprawdę ciężko pracujemy. Będzie nowa muzyka, nowe maski, nowi ludzie i nowe pomysły. Świętujemy 25-lecie – powiedział w rozmowie z wywiadzie dla "Knotfest Australia". 

Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi Weinberga. Na ten moment jest tylko jasne, że zespół rozpoczął próby z nowym perkusistą. W mediach społecznościowych muzycy udostępnili zdjęcie... złamanej pałki perkusyjnej z krótkim dopiskiem: "Próba". 

5 ciekawostek o albumie "Iowa" Slipknot: