Slipknot_new

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Jonathan Weiner

rockowe newsy

Slipknot szykuje się do wydania nowej piosenki? „Macie rację, macie absolutną rację”

2024-05-16 10:13

Slipknot zdaje się przeżywać drugą młodość wraz z trwającym obecnie 25-leciem debiutanckiego krążka. Nowy skład, nowe koncerty - wychodzi na to, że do tego wszystkiego dojdzie jeszcze to, na co wielu od dawna liczy, czyli nowa muzyka! Wygląda na to, że fani już dawno odgadli nawet tytuł jednego z kawałków, co potwierdziła sama formacja!

W zeszłym roku fanom i fankom Slipknota wydawało się, że zespół zmierza w dość dziwnym i być może nie do końca udanym kierunku. Tak zareagowano na zmiany w składzie, czyli pożegnanie się z klawiszowcem Craigem "133" Jonesem oraz perkusistą, Jayem Weinbergiem. Nie pomagały zapowiedzi serialu o historii grupy, obietnice wydania "mitycznego" albumu Look Outside Your Window i ogólnie nowego materiału w większej częstotliwości, niż miało to miejsce ostatnio.

Podejście wielbicieli kapeli zaczęło się nieco zmieniać wraz z ogłoszeniem trasy koncertowej z okazji 25 lat od wydania przełomowego debiutu, a kolejno wskazania jako nowego perkusistę Slipknota Eloya Casagrandy (tożsamość nowego klawiszowca wciąż pozostaje tajemnicą). Zespół zagrał w nowym składzie już kilka koncertów i wszyscy są zgodni - Slipknot jest w formie! Czas więc na kolejny krok - nową muzykę!

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Slipknot potwierdza nowy kawałek!

Już w niedawnym wywiadzie dla "Veja Sao Paulo" Casagrande wprost powiedział, że jednym z etapów przesłuchania do Slipknota były próby na żywo, a podczas nich grano nie tylko te najbardziej kultowe kawałki, ale też zarejestrowano nowy materiał.

ZOBACZ TAKŻE: Eloy Casagrande o dołączeniu do Slipknota

Fani spekulowali na ten temat już od jakiegoś czasu, wskazywano nawet, że bardzo możliwe, że tytuł jednego z nowych kawałków to Long May You Die, gdyż zwrot ten przewijał się w różnych postach Slipknota. Teraz formacja oficjalnie potwierdziła to za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych! Póki co jednak nie wskazała, kiedy numer miałby ujrzeć światło dzienne - będziemy bardzo uważnie przyglądać się tej sprawie!

Oto nasz wybór 5 najlepszych krążków zespołu: