Slipknot

i

Autor: Instagram/Slipknot

koncerty 2024

Slipknot nie zwalnia tempa! Zespół ogłosił kolejną jubileuszową trasę - tak, ponownie zabrakło na niej Polski

2024-05-01 11:54

Slipknot już pod koniec ubiegłego roku oficjalnie ogłosił, że zamierza świętować dwudziestopięciolecie swojego debiutanckiego krążka na specjalnej trasie koncertowej. Okazało się, że jesienne koncerty w Europie i na Wyspach to nie wszystko! Kapela nie ma zamiar zwalniać tempa i zapowiedziała kolejne pokazy na szczególną rocznicę!

Historia Slipknota rozpoczęła się co prawda w 1995 roku, jednak prawdziwy przełom nadszedł cztery lata później, kiedy światło dzienne ujrzał pełnoprawny debiutancki album formacji. Krążek został zatytułowany po prostu Slipknot i bardzo szybko wzbudził powszechnie zainteresowanie krytyków i słuchaczy, a to ze względu na swoje połączenie brzmienia klasycznego metalu, metalu alternatywnego oraz nu metalu. Nie bez wpływu na to wszystko pozostał także charakterystyczny wizerunek członków formacji - Ci pokazywali się publicznie i na koncertach w maskach i typowych, czerwonych kombinezonach. Swoją decyzję o takim właśnie wyglądzie zespół tłumaczył tym, że chciał, by na pierwszy plan wysuwała się jego muzyka, a nie to, jakie nazwiska wchodzą w jego skład.

Slipknot pozostaje jedną z najważniejszych współczesnych grup metalowych, ma na koncie obecnie siedem płyt, z czego najnowsza to The End, So Far z września 2022 roku. Ostatnio w formacji sporo się działo - pożegnanie z dotychczasową wytwórnią, zmiany w składzie, dzielenie się nowymi, pojedynczymi piosenkami czy zapowiedzi wydania w najbliższym czasie mitycznego krążka Look Outside Your Window. Nic jednak nie mogło stanąć na przeszkodzie świętowania mijających w tym roku 25 lat od wydania przełomowego debiutu.

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Slipknot ogłasza kolejne koncerty na rocznicę!

Już w grudniu ubiegłego roku formacja ogłosiła trasę po Europie i Wielkiej Brytanii, która zorientowana będzie właśnie na debiutancki album. Ta niestety nie objęła swoim zasięgiem Polski i nie zmienia się to w przypadku najnowszego ogłoszenia. Po pierwszych pokazach z nowym składzie, w tym z Eloyem Casagrande za perkusją, którego Slipknot oficjalnie już przedstawił jako swojego nowego członka, przyszedł czas na ogłoszenie trasy po Stanach Zjednoczonych!

Ta odbywać się będzie pod hasłem "Here Comes the Pain" i rozpocznie się już 6 sierpnia pokazem w Noblesville, a zakończy 21 września koncertem na Knotfest lowa. W roli supportów na trasie zaprezentują się Knocked Loose, Orbit Culture i Vended. Polski na mapie najbliższych podróży Slipknota wciąż brak, warto jednak mieć na uwadze fakt, iż ta w przyszłym roku świętować będzie swoje 30-lecie - może z tej okazji przyjdzie czas na ogłoszenie kolejnych koncertów? Pozostaje czekać na następne kroki formacji!

Sprawdź ciekawostki o krążku "Iowa":