Myles Kennedy: Slash pracuje nad nową płytą!

i

Autor: screen: youtube.com/watch?v=bC8EmPA6H6g screen: youtube.com/watch?v=bC8EmPA6H6g

Slash wyjawił. co udało mu się zrealizować teraz, a nie mogło się udać przez lata pracy z GNR

2022-02-04 8:59

Przez lata pracy z Guns N' Roses, Slash stał się legendą i uznanym gitarzystą, który jest dla wielu młodych wykonawców wzorem do naśladowania. Okazuje się, że przez lata działania w zespole, nie każdy pomysł udawało się zrealizować. O co chodzi?

Slash uznawany jest dzisiaj za legendę i jednego z najbardziej wpływowych gitarzystów na świecie. Jak wiadomo, wiele świetnych riffów gitarzysty powstało w czasach działalności Guns N' Roses, jednak nie na wszystko było miejsce i koncepcja, a przede wszystkim akceptacja ze strony Axla. Jak to obecnie widzi Slash?

Co tam w środku gra - Metallica

Slash wyjawił. co udało mu się zrealizować teraz, a nie mogło się udać przez lata pracy z GNR

W wywiadzie dla 'Teraz Rocka' Wiesław Weiss zapytał Slasha, czy chciał nagrać klasyczną, rockową płytę. Na to Slash odpowiedział:

Szczerze mówiąc, chciałem nagrać krótki album, zawierający osiem do dziesięciu kawałków, od początku kariery, od czasów, kiedy startowaliśmy z Guns N’ Roses (śmiech). Ale nie jest to łatwe. Każdy muzyk cały czas tworzy i chce się dzielić ze światem wszystkim, co komponuje i o czym myśli z ekscytacją. Dlatego upycha na płyty, co się da – dwanaście, czternaście, a nawet więcej numerów. Mnóstwo muzyki. Za dużo. Przeglądałem, nawet nie słuchałem, a tylko przeglądałem różne pozycje wydane w ostatnich latach i z wszystkich aż się wylewa. Wrażenie jest takie, że za dużo tych utworów. Człowiek czuje się przytłoczony ilością muzyki na płycie – do tego stopnia, że nie chce mu się jej słuchać. I przygotowując Czwórkę chciałem z tym zerwać. Ale z powodu covidowej przerwy w działalności dysponowałem mnóstwem utworów. W końcu zdecydowałem, że skupię się przede wszystkim na tych z 2019 roku, które rzeczywiście powstały z myślą o Czwórce. A resztę zostawię na następną płytę, którą nagram w 2022, 2023 albo jeszcze później. Biorąc pod uwagę ten nadmiar materiału, w pewnym sensie było mi łatwiej pozostać tym razem przy dziesięciu kawałkach.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu