Skid Row żegna się z wokalistą! Ogłoszono zastępstwo - czas na... kobietę!

i

Autor: Screen z Instagrama/erikgronwall Erik Grönwall odchodzi ze Skid Row

ze świata rocka

Skid Row żegna się z wokalistą! Ogłoszono zastępstwo - czas na... kobietę!

2024-04-02 12:24

Bardzo duże zaskoczenie spotkało fanów i fanki Skid Row! W środę 27 marca w social mediach formacji pojawiło się oświadczenie, informujące o rozstaniu z dotychczasowym wokalistą, Erikem Grönwallem. Grupa ma przed sobą serię koncertów i zdążyła już ogłosić, kto na pokazach będzie pełnić funkcję wokalisty - a właściwie to wokalistki!

W oficjalnych social mediach zespołu Skid Row pojawiło się zaskakujące oświadczenie. Grupa poinformowała, że po dwóch wspólnych latach i jednym nagranym razem albumie, ze składem żegna się dotychczasowy wokalista, Erik Grönwall. Muzyk został członkiem formacji w 2022 roku i zaśpiewał na jej wydanej w tym samym roku płycie, czyli The Gang's All Here. Jak zaznaczono w oświadczeniu, rozstanie odbywa się w pokojowej atmosferze, a jego powodem jest stan zdrowia Erika. Ten kilka lat temu zmagał się z białaczką i choć nowotwór jest w remisji, to układ odpornościowy wokalisty nie znosi dobrze podróżowania po świecie i ciągłych zmian miejsca w związku z trasami koncertowymi.

Sam Grönwall przekazał, że mając na uwadze dobro zespołu, zdecydował się z niego odejść i dodał we własnym oświadczeniu, że jest niezwykle wdzięczny hard rockowej legendzie za otrzymaną szansę na śpiewanie w niej przez te dwa lata. Erik Grönwall to pochodzący ze Szwecji wokalista, który zyskał rozpoznawalność w swoim kraju, gdy w 2009 roku wziął udział w tamtejszej edycji programu “Idol”, którą ostatecznie wygrał. Muzyk spełniał się jako wokalista formacji HEAT, jednak opuścił ją w marcu 2021 roku, gdy zdiagnozowano u niego raka. Wokalista przeszedł pomyślny przeszczep szpiku, a już w marcu 2022 roku ogłoszono go nowym wokalistą Skid Row.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Oto nowa tymczasowa WOKALISTKA Skid Row

Skid Row przygotowuje się do serii koncertów, dość szybko więc zespół musiał znaleźć sobie zastępstwo. Okazuje się, że po raz pierwszy w historii siły z grupą połączy kobiecy głos, a konkretnie Lzzy Hale, znana jako założycielka, liderka i frontmanka zespołu Halestorm! Na chwilę obecną mowa jedynie o kilku pokazach, nie wiadomo, kto miałby zostać nowym, stałym głosem amerykańskiej formacji.

Poniżej sprawdź ciekawostki o debiucie Skid Row!