Siouxsie Sioux powraca! Artystka zagra pierwszy koncert od ponad dekady!

i

Autor: Matt Anker/Retna/Photoshot/REPORTER Siouxsie Sioux wraca do koncertowania

Siouxsie Sioux powraca! Artystka zagra pierwszy koncert od dekady!

2022-12-20 10:43

Siouxsie Sioux, jedna z najważniejszych postaci dla sceny post punkowej i rocka gotyckiego powraca! Uznawana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet brytyjskiej sceny rockowej artystka zagra pierwszy od dekady koncert. Siouxsie została headlinerką Latitude Festival, który odbędzie się w Suffolk. Obok kogo wystąpi gwiazda?

Siouxsie Sioux to angielska piosenkarka, autorka tekstów i producentka muzyczna. Karierę rozpoczęła w 1976 roku, jednak już wcześniej zwróciła uwagę opinii publicznej - Siouxsie należała do grupy fanów zespołu Sex Pistols, a wyróżniał ją charakterystyczny styl, inspirowany glamem, gotykiem i modą fetyszową. Z czasem jednak artystka skupiła się na własnej karierze i działalności zespołu Siouxsie and the Banshees. Już w 1977 roku grupa rozpoczęła trasę po Anglii, a dopiero rok później wydała swój debiutancki singiel, Hong Kong Garden, który dotarł do 7. miejsca brytyjskiej listy przebojów. W 1978 roku ukazał się debiutancki album zespołu, The Scream, który zebrał rewelacyjne recenzje krytyków - dziś postrzega się go jako pionierski dla brzmienia post punkowego i uważa się za jeden z najlepszych debiutów wszech czasów. Formacja wydała w sumie jedenaście albumów studyjnych i zakończyła działalność w 1996 roku. W latach 1981-2005 Siouxsie była także wokalistką zespołu The Creatures, który wylansował przebój Right Now. Od 2004 roku Sioux występuje jako artystka solowa, a jej jedyny, do tej pory, album ukazał się w 2007 roku.

Siouxsie Sioux powraca! Artystka zagra pierwszy koncert od dekady!

W ostatnich latach artystka nieco zwolniła - jej ostatni koncert miał miejsce w 2013 roku w ramach festiwalu Meltdown, organizowanego przez Yoko Ono. Dla fanów Siouxsie mamy bardzo dobrą wiadomość - powróci ona na scenę po dziesięciu latach przerwy! Kilka dni temu ogłoszono, że artystka będzie jedną z gwiazd Latitude Festival, który odbędzie się w Suffolk w dniach 20-23 lipca. Pozostałe gwiazdy wydarzenia to m.in. Pulp, George Ezra i The Kooks.

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica