Shawn Clown Crahan o początkach Slipknota: Zaszło pewne nieporozumienie

i

Autor: Mary Evans/Allstar/Graham Whitby Boot/East News Jak wyglądały początki Slipknota?

Shawn "Clown" Crahan o początkach Slipknota: "Zaszło pewne nieporozumienie"

2024-02-14 12:06

Ten rok jest szczególny dla Slipknota. Formacja właśnie przymierza się do świętowania na koncertach 25-lecia swojego debiutanckiego, zupełnie przełomowego albumu. A jak właściwie wyglądały początki formacji? Kwestię tę postanowił nieco wyprostować Shawn "Clown" Crahan, czemu wyraz dał w najnowszym wywiadzie.

Powszechnie uznaje się, że zespół Slipknot został założony w 1995 roku w Des Moines w stanie Iowa przez perkusistów Shawna Crahana i Joeya Jordisona i basistę Paula Graya. Przez pierwsze lata grupa szukała swojej ścieżki, swojego brzmienia, kształtował się jej skład, by ostatecznie w 1999 roku udało się jej zadebiutować krążek, zatytułowanym po prostu eponimem, udział w tworzeniu którego miał zespół w składzie Corey Taylor, Mick Thomson, Shawn "Clown" Crahan, Craig "133" Jones, Jim Root, Greg "Cuddles" Welts, Paul Gray, Joey Jordison i Sid Wilson. Formacji szybko udało się zdobyć rozgłos na fali coraz większej popularności w głównym nurcie brzmienia, które dziś znamy pod nazwą "nu metal".

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Nieścisłość w informacji o początkach Slipknota

Okazuje się, że powszechnie rozpowszechniania informacja o tym, kto właściwie założył Slipknota jest nie do końca prawdziwa. A przynajmniej tak twierdzi "Clown", czemu dał wyraz w najnowszym wywiadzie dla "The Break Down With Nath & Johnny". Omawiając to, jak wyglądała droga grupy, najpierw do podpisania kontraktu, a następnie do wydania debiutu, Crahan powiedział, że musi wyjaśnić pewną nieścisłość. Perkusista zaznaczył, że za założycieli Slipknota należy uznać jego, zmarłego w 2010 roku Paula Graya oraz pierwszego wokalistę Slipknota, który zaśpiewał na demówce Mate. Feed. Kill. Repeat. z 1996 roku, czyli Andersa Colsefniego.

Dość zaskakujące zdaje się być tu pominięcie Jordisona, który był w Slipknocie od samego początku i również brał udział w nagraniach wspomnianego demo. Przypominamy, że spadkobiercy zmarłego w 2021 roku perkusisty zdecydowali się pozwać grupę, z naciskiem na Coreya Taylora i właśnie Crahana. Obaj oskarżani są o bezprawne zarabianie na jego śmierci i przetrzymywanie należącego do zmarłego sprzętu.

Sprawdź ciekawostki o albumie "Iowa"!