Shavo Odadjian

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Stuart Sevastos

ze świata rocka i metalu

Shavo Odadjian (System of a Down) wystartował z nowym projektem! Pierwszy singiel S.H.A.V. już jest!

2024-06-13 8:47

Już od ponad roku wiadomo, że Shavo Odadjian, basista zespołu System of a Down, pracuje nad autorskim wydawnictwem. Czas mijał, nowej muzyki nie było, ale nie oznaczało to, że muzyk odłożył swoje plany na półkę! Z czasem okazało się, że Shavo powołał do życia własną grupę, która towarzyszyć mu będzie w solowej drodze - czas na pierwszy singiel!

Już od nieco ponad roku wiadomo, że Shavo Odadjian, bardzo dobrze znany jako basista formacji System of a Down, intensywnie pracuje nad nowym krążkiem. Już w kwietniu ubiegłego roku muzyk potwierdził, że płyta będzie zatytułowana po prostu SHAVO, nie pojawią się na niej hip-hopowe wstawki, gdyż postawił on na mocne, metalowe klimaty, a w ramach nagrań chwycił nie tylko za bas, ale też gitarę. Już w rozmowie ze stacją radiową 96,7 KCAL-FM Shavo zdradził, że na jego solowym projekcie pojawi się duet z Jonathanem Davisem z gruby Korn!

Choć już wtedy basista powiedział, że ma nadzieję, że album ujrzy światło dzienne pod koniec 2023 lub na początku 2024 roku, to jak wiemy tak się nie stało - czyżby miało się to zmienić w najbliższym czasie? Wiele na to wskazuje!

System of a Down - 5 ciekawostek o debiutanckiej płycie zespołu | Jak dziś rockuje?

Nowy zespół Shavo Odadjiana!

Jakiś czas temu okazało się, że basiście w jego solowej drodze towarzyszyć będzie jego nowy, własny zespół, S.H.A.V. (rozwinięciem skrótu jest zwrot SEVEN HOURS AFTER VIOLET). W skład grupy wchodzą, poza Shavo, gitarzysta Michael Montoya, znany z formacji Plague, wokalista Taylor Barber, gitarzysta Alejandro Aranda i perkusista Josh Johnson. 

W końcu, nareszcie, dostępny do odsłuchu jest pierwszy singiel Shavo w ramach najnowszego projektu! Kawałek został zatytułowany Paradise i zgodnie z zapowiedziami, sygnowany jest nie imieniem i nazwiskiem basisty, a nazwą formacji Seven Hours After Violet. Wiadomo już także, że to właśnie ten numer otwierać będzie nadchodzącą płytę nowego projektu Shavo. Posłuchaj Paradise poniżej!

Sprawdź ciekawostki o debiutanckim krążku System of a Down: