Shakira porównała swoją piosenkę do muzyki… Depeche Mode! “Od razu przyszło mi to do głowy”

i

Autor: GTRES/G3 Online/East News/Materiały prasowe - fot. Anton Corbijn Shakira inspirowała się Depeche Mode przy najnowszym utworze?

Shakira porównała swoją piosenkę do muzyki… Depeche Mode! “Od razu przyszło mi to do głowy”

2023-03-14 13:31

Shakira znów znajduje się na ustach wszystkich i podbija listy przebojów na całym świecie. Wszystko to za sprawą swojego numeru "Bzrp Music Sessions, Vol. 53", w którym w ostrych słowach rozprawia się z niewiernym partnerem i jego kochanką. Wokalistka i twórca kompozycji zaskoczyli ostatnio mówiąc, iż numer ten zainspirował zespół... Depeche Mode!

Shakira przeżywa obecnie prawdziwy renesans kariery. Artystka postanowiła rozliczyć się z byłym, jak się okazało niewiernym, partnerem, piłkarzem Gerardem Piqué, i w ramach współpracy z DJ-em Bizarrapem wydała utwór Bzrp Music Sessions, Vol. 53, w którym w ostrych słowach śpiewa (rapuje?) o ojcu swoich synów. Numer już po premierze w styczniu bił rekordy popularności i nadal okupuje szczyty list przebojów na całym świecie, a do tego pobił czternaście rekordów Guinnessa. Okazuje się, że jeśli chodzi o warstwę muzyczną, artystka i Bizrrap inspirowali się brzmieniem bardzo konkretnego zespołu...

Depeche Mode zainspirowali Shakirę

Artystka była ostatnio gościnią programu "The Tonight Show Starring Jimmy Fallon", w którym, wraz z Bizrrapem, opowiedziała nieco więcej o swoim przeboju. Wokalistka powiedziała, że gdy tylko usłyszała utwór po raz pierwszy, to od razu przypomniał jej brzmienie Depeche Mode, szczególnie ze względu na mroczny charakter i typowe użycie syntezatora. To właśnie dlatego zdecydowała, że z dwóch przygotowanych dla niej bitów, to ten będzie najbardziej odpowiedni.

Depeche Mode na dwóch koncertach w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Przypomniało mi to Depeche Mode. Piosenka, jeśli jej posłuchasz, ma w sobie taki chłodny, mroczny podtekst. Uwielbiam Depeche Mode. Są jednymi z moich ulubionych - powiedziała Shakira w rozmowie z prowadzącym.

Zbliża się premiera nowego albumu Depeche Mode

Już w piątek 24 marca ukaże się wyczekiwany album Depeche Mode. Płyta została zatytułowana Memento Mori i na chwilę obecną promują ją dwa utwory - przebojowy Ghosts Again i hipnotyzujący My Cosmos Is Mine. W dniu premiery wydawnictwa, na naszej stronie znajdziecie jego recenzję!

Depeche Mode - jak dobrze znasz angielską legendę muzyki? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Pod jaką nazwą początkowo działał zespół?