Scorpions

i

Autor: Materiały prasowe

Scorpions wspierają Ukrainę! Zespół zmienił tekst kultowego “Wind of Change”

2022-03-29 10:34

Gitara w niebiesko-żółtym kolorze i zmieniony tekst „Wind of Change” z dedykacją dla narodu ukraińskiego – tak wracają po pandemicznej przerwie Scorpions. Weterani rocka zagrali już pierwszy z dziewięciu koncertów zaplanowanych w Las Vegas. Do Polski Klaus Meine i spółka przyjadą 28 maja 2022, gdzie dadzą koncert w krakowskiej Tauron Arenie.

Scorpions oficjalnie ruszyli w trasę koncertową. Legendarny zespół promuje swój najnowszy krążek "Rock Believer". W setliście nie zabrakło takich hitów jak „Peacemaker”, czy „Seventh Sun”. Muzycy oczywiście grają też stare sprawdzone numery, które zawsze robią klimat - „Send Me an Angel”, „Big City Night”, „Rock You Like a Hurricane”.  W sumie na koncercie w Las Vegas zagrali 19 kawałków, swoje solówki mieli także gitarzysta Paweł Mąciwoda i perkusista Mikkey Dee. Do Polski w ramach trasy Rock Believer Tour zespół przyjedzie 28 maja 2022 roku, gdzie wystąpi w TAURON Arenie Kraków. Na trasie nie brakuje nawiązań do aktualnej sytuacji na świecie. Scorpions apeluje, aby wspierać się w tych trudnych czasach, a jedną z piosenek dedykuje Ukrainie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: KONCERTY ROCKOWE 2022 POLSKA - kto wystąpi? Daty, miejsca, bilety

Wywiadówka - Zacier

Scorpions zmienili tekst "Wind of Change" dla Ukrainy

Piosenkę „Wind of Change”, która nawiązuje do przemian politycznych w Związku Radzieckim lat 80. i 90. i upadku imperium sowieckiego, Scorpions zadedykowali Ukrainie.

"Następny utwór to wołanie o pokój i myślę, że dziś powinniśmy to wykrzyczeć jeszcze głośniej! Dedykujemy ten utwór dla wspaniałych ludzi Ukrainy" - powiedział ze sceny frontman Klaus Meine

Na dedykacji jednak się nie zakończyło. Pierwsza zwrotka tego ponad 30-letniego hitu zawierała zmienione frazy, które były wyświetlane na ekranie tak, aby fani również mogli je zaśpiewać w nowej wersji: „Now listen to my heart It says Ukraine Waiting for the wind to change…”. Innym akcentem nawiązującym do wsparcia Scorpions dla Ukrainy była gitara Matthiasa Jabsa przemalowana w niebiesko-żółte barwy. Poniżej możecie zobaczyć nagranie z koncertu.