Scorpions o Grecie Van Fleet. Co o młodym zespole myślą legendy muzyki?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Alysse Gafkjen Muzycy Scorpions lubią twórczość Grety Van Fleet?

Scorpions o Grecie Van Fleet. Co o młodym zespole myślą legendy muzyki?

2023-04-20 10:09

Zespół Grety Van Fleet od samego początku, odkąd tylko pojawił się na światowym rynku, wzbudza bardzo duże kontrowersje. Dotyczą one głównie wizerunku członków grupy i muzyki, która, zdaniem wielu, zbyt mocno przypomina twórczość klasycznych formacji, z Led Zeppelin na czele. A co o zespole sądzą Ci, którzy siedzą w tej branży od lat?

Zespół Greta Van Fleet jest obecny w przemyśle muzycznym od imponujących dziesięciu lat. Formacja właśnie przygotowuje się do wydania swojego trzeciego już albumu studyjnego. Płyta została zatytułowana Starcatcher i ujrzy światło dzienne dokładnie 21 lipca. W piątek 7 kwietnia swoją premierę miał pierwszy singiel, promujący wydawnictwo - utrzymany w klasycznym dla Grety Van Fleet stylu Meeting the Master. Już za chwilę Panowie rozpoczną pokaz materiału na żywo - Greta jest jednym z supportów Metalliki na trasie "M72 World Tour", grupa ogłosiła także koncerty w ramach własnej trasy. Niestety, "Starcatcher Worl Tour" nie zawita do Polski.

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Scorpionsi o Grecie Van Fleet

Greta Van Fleet od samych początków kariery zmagać się musi z krytycznymi głosami. Przedmiotem dyskusji stał się zarówno ich wizerunek, jak i muzyka, która niekiedy nazywana jest wręcz "kopią Led Zeppelin". Nic nie wskazuje jednak na to, by zdanie odbiorców podzielali inni reprezentanci świata muzyki - swojej sympatii do Grety Van Fleet nie ukrywają chociażby wspomniana wyżej Metallika czy Elton John. Teraz do tego grona dołączyli Panowie z zespołu Scorpions!

W wywiadzie dla brazylijskiej stacji radiowej A Rádio Rock, Klaus Meine i Matthias Jabs zostali poproszeni o wskazanie kilku młodych zespołów, których obecnie słuchają. Panowie postawili na trzy grupy: Thundermother, Volbeat i właśnie Gretę Van Fleet. Matthias powiedział, że owszem, da się wyczuć w muzyce tej formacji inspirację Led Zeppelin, jest to jednak nadal bardzo ciekawy projekt. Klaus zaś określił amerykańską formację mianem tej, która dopiero się rozkręca i nadchodzi na dobre.