Sammy Hagar: Metallica jest mi winna 200 dolarów. Za co?

i

Autor: John Salangsang/Shutterstock/Rex Features/East News/DeeCee Carter/Associated Press/East News Sammy Hagar o wygranym zakładzie z członkami Metalliki

Sammy Hagar: "Metallica jest mi winna 200 dolarów". Za co?

2023-02-21 11:35

Sammy Hagar zyskał sławę i rozpoznawalność jako były wokalista Van Halen, któremu z powodzeniem udało się zastąpić Davida Lee Rotha. Okazuje się, że muzyk jest wielkim fanem Metalliki i swego czasu pokładał w niej większe nadzieje, niż ona sama. Wszystko fajnie, tylko, że kosztowało go to 200 dolarów!

Sammy Hagar dał się poznać światu jako wokalista legendarnego zespołu Van Halen. Muzyk dołączył do składu w 1985 roku, po odejściu Davida Lee Rotha i pozostał członkiem grupy przez kolejne jedenaście lat, następnie powrócił w latach 2003-2005. Z jego udziałem formacja nagrała cztery albumy studyjne: 5150, OU812, For Unlawful Carnal Knowledge Balance. W najnowszym wpisie w social mediach Hagar dał się poznać jako wielki fan Metalliki, zdradzając przy tym szczegóły pewnego zakładu...

Zakład o 400 dolarów

Połowa lat 80. była niezwykle trudnym okresem dla Metalliki. O grupie robiło się coraz głośniej, koncertowała na całym świecie, a jej muzyka zaczęła być wskazywana jako kluczowa dla dalszych dziejów metalu. Niestety, w 1986 roku miał miejsce tragiczny wypadek, w którym zginął Cliff Burton, basista zespołu. Ta zdecydowała się kontynuować działalność, a nowym członkiem grupy został Jason Nested, który pojawił się po raz pierwszy na wydanym w 1988 roku albumie …And Justice for All.

W swoim wpisie Sammy ujawnił, że swego czasu założył się z Metalliką o 100 dolarów od każdego członka grupy, o to, że jej kolejny album okaże się przełomowy i pokryje się platyną. Tym następnym wydawnictwem okazało się być właśnie …And Justice for All, który pokrył się 8-krotną platyną w 2003 roku. Hagar wygrał więc zakład, zdradził jednak, że Metallika nadal jest mu winna 200 dolarów, gdyż swoją część wypłacili mu do dziś tylko Lars i Kirk. 

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?