Ronnie Wood dołączył na scenie do The Black Crowes. Co wspólnie zagrali?

i

Autor: YouTube/screen z wideo

Wiadomości

Ronnie Wood dołączył na scenie do The Black Crowes. Co wspólnie zagrali?

Ronnie Wood – gitarzysta The Rolling Stones – był gościem specjalnym w trakcie jednego z ostatnich koncertów zespołu The Black Crowes. Wspólnie zagrali kompozycję z repertuaru Faces, zespołu, w którym w przeszłości występował Wood.

Ronnie Wood dołączył na scenie do The Black Crowes

Formacja The Black Crowes w marcu tego roku wypuściła w świat album "Happiness Bastards", czyli pierwsze studyjne wydawnictwo po 15 latach przerwy. Trasa promujące wspomniany krążek rozpoczęła się na początku kwietnia. Jednym z przystanków był The Greek Theatre w Los Angeles. Muzycy zagrali tam 12 kwietnia, a w trakcie koncertu na scenie dołączył do nich niezwykły gość: Ronnie Wood, gitarzysta The Rolling Stones. 

Od tej piosenki zaczął się rock'n'roll? Historia powstania utworu "Maybelline"

Chris Robinson, frontman The Black Crowes, zapowiedział Wooda, jako osobę, która "nie potrzebuje przedstawiania, ale je dostanie". Muzyk zagrał razem z zespołem "Stay With Me", czyli utwór formacji Faces, w której występował przed dołączeniem do The Rolling Stones. Był to drugi raz, kiedy TBC sięgnął po tę kompozycję. Pierwszy raz miało to miejsce w listopadzie 1990 roku. 

W sieci pojawiły się filmiki ze wspólnego wykonania "Stay With Me". 

The Black Crowes w tym roku odwiedzi także Stary Kontynent. Muzycy zagrają łącznie 14 koncertów w Europie (m.in. w Anglii, Francji czy Niemczech) od połowy maja do początku czerwca. Na wspomnianej rozpisce zabrakło Polski.

Rockowe utwory, które przebiły magiczną barierę na Spotify: