Pozdrowienia od podziemia #10

i

Autor: Eska Rock

Rockowe prezenty! Pozdrowienia od podziemia #10

2022-12-16 16:06

Jubileuszowy dziesiąty odcinek "Pozdrowień" akurat wpadł nam w kalendarz jak prezent na Święta. Tymczasem niezależni wykonawcy zasypali nas informacjami, które chętnie Wam przekażemy. Oto garść wieści z miejsc gdzie wykuwa się prawdziwy i szczery rock'n'roll!

Na sam początek coś klasycznego i polskojęzycznego. Grupa Ż to rockowa ekipa z Żyrardowa, która wysłała do naszej redakcji wiadomość pełną muzyki. Ich kawałki zdecydowanie będą podobały się tym, którzy tęsknią za graniem rodem z połowy lat 90-tych, elektrycznymi gitarami i tekstami o naszych codziennych sprawach.

Zostajemy w naszych polskich klimatach, ale wybieramy się w przeszłość. Bardzo daleką, do czasów gdy przy ogniu śpiewano pieśni na cześć dawnych bogów. Folk-metalowy zespół Cronica z Jaworzna zapowiedział nowy teledysk. Zilustruje on utwór "Światłonios" z ostatniej płyty "Ukony". Co ciekawe, godzinnie na tym krążku usłyszycie Rafała ,,Rastę” Piotrowskiego z Decapitated. Obejrzycie zapowiedź i wyczekujcie premiery.

Działający w Szwecji zespół Bursting Wonderland pochwalił się nam nowym teledyskiem, który został nakręcony do singla "It will pass". Kawałek promuje ich płytę "David vs Goliath". Czego się spodziewać? Mocnego głosu Anny Chmielewskiej i bardzo fajnego energetycznego riffu głównego piosenki. Nie dajcie się zwieźć delikatnemu wstępowi. Polecamy, szczególnie jeśli musicie wykrzyczeć z powodu jakiegoś trudnego momentu w życiu. Pamiętajcie, że to co złe minie.

Ze Sztokholmu przenosimy się do Warszawy, skąd pochodzi kapela MüuT. Ich mieszanka rock'n'rolla z black metalem może zaskoczyć ortodoksyjnych fanów gatunku, a dla tych, którym opatrzyły się niezwykle modle ostatnio jednowyrazowe super-mroczne projekty z nad Wisły, będą ożywczym powiewem świeżości. Spodziewamy się, że ich materiał na koncertach podnosi sufity. Oto ich najnowsze lyric-video.

Na sam koniec zapraszamy Was do posłuchania kawałka z debiutanckiej płyty kapeli Paranoise. Rasowo rockowy kwartet w tym roku wydał album "Rotten Pop". Jest gitarowo, klasycznie, po polsku i z tekstami, z którymi może zidentyfikować się większość z nas. Sprawdźcie sami!

Najlepsze rockowe świąteczne piosenki!