Robert Plant nagrał nową wersję klasyka Led Zeppelin?! Wszystko to w ramach tajnego projektu

i

Autor: ANDY BUCHANAN/AFP/East News Szykuje się duża niespodzianka dla fanów Roberta Planta i Led Zeppelin?

ze świata rocka

Robert Plant nagrał mix klasyków Led Zeppelin! Ma to związek z... piłką nożną!

2024-05-13 9:12

Kilka tygodni temu znad oceanu dobiegły do nas zaskakujące wieści. Zagraniczne media wskazywały, że Robert Plant pracuje nad czymś nowym, co szczególnie powinno zainteresować wszystkich wielbicieli i wszystkie wielbicielki zespołu Led Zeppelin. Mówiło się, że w grę wchodzi... zupełnie nowa wersja klasyków formacji - znamy szczegóły!

Całkiem niedawno, w lutym, światło dzienne ujrzał wywiad z Robertem Plantem, którego ten udzielił dla magazynu "Rolling Stone" przy okazji wyruszania w kolejną trasę koncertową ze swoją stałą współpracowniczką, Alison Krauss. To w tej rozmowie właśnie wokalista dał do zrozumienia, że pracuje nad nową muzyką, dodał, że bywa jednak, że napotyka trudności w pisaniu nowych kompozycji, gdyż niekiedy ciężko mu znaleźć słowa, by opisać to, co dzieje się we współczesnym świecie.

W ostatnim czasie nawet w mediach społecznościowych zaczęło pojawiać się sporo zdjęć, przedstawiających legendarnego wokalistę w studiu nagraniowym. Bardzo szybko pojawiły się głosy wskazujące na to, że przyczynkiem do wizyty nie była praca nad nowym materiałem, a wręcz nad tym już uznawanym za kultowy!

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Powstała nowa wersja klasyków Led Zeppelin!

Jak informował pod koniec kwietnia portal ledzepnews.com, czyli główne źródło informacji na temat Led Zeppelin, Plant pojawił się w ostatnich dniach w Magic Garden Recording Studio w Wolverhampton, by pracować nad nową wersją największych klasyków formacji. Wieści te potwierdzała wokalistka i autorka tekstów Antonella Gambotto-Burke, która była obecna na miejscu. Zdradziła ona, że nagranie te jest częścią "ściśle tajnego projektu", nad którym czuwa producent Gavin Monaghan.

Jak wskazywała strona, jedno ze źródeł twierdziło wtedy, że projekt ten ma być związany z wytwórnią Wolves Records, która powstała w 2021 roku, jako część Wolverhampton Wanderers, wiceprezesem którego Plant pozostaje od 2009 roku. Mówiono wtedy, że najpewniej będzie to album, mający na celu promocję wschodzących gwiazd, nagrywających dla tego właśnie labelu. Inne źródło jednak dementowało te pogłoski. Całą sytuacja była więc dość niejasna - wszystko już jednak wiadomo!

Mix klasyków i... piłka nożna!

Ten sam portal poinformował już, że Plant pracował w studiu nad mixem dwóch kultowych kompozycji Led Zeppelin: Kashmir i Whole Lotta Love. Projekt ten nie powstał jednak na rzecz promocji wschodzących gwiazd, a na potrzeby... klubu piłkarskiego Wolverhampton Wanderers! Utwór ten puszczany będzie przed każdym wejściem drużyny na boisko, a po raz pierwszy miało to miejsce w piątek 10 maja. Poniżej nagranie z prac nad tym szczególnym projektem.

Sprawdź, które utwory Led Zeppelin dowodzą, że Robert Plant jest jednym z najlepszych wokalistów wszech czasów: