Riverside

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Radek Zawadzki

koncerty 2024

Riverside zagra w warszawskiej Progresji! Koncert coraz bliżej [DATA, BILETY]

2024-05-24 20:13

Już 1 czerwca 2024 Riverside wraz Klubem Progresja zapraszają na wielki finał „ID.Entity Tour”. Miło nam ogłosić, że ostatni koncert tej niezwykle udanej trasy odbędzie się na... COS Torwar w Warszawie!

Występ na Torwarze będzie największym widowiskiem zespołu w karierze. Koncert zostanie też zarejestrowany na video i ukaże się jako oficjalne koncertowe wydawnictwo. Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tym historycznym wydarzeniu!

Występ na warszawskim COS Torwar będzie jedynym w tym roku niefestiwalowym koncertem Riverside w Polsce. Bilety dostępne TU.

O nowej płycie i Taco Hemingwayu - Riverside w Esce ROCK

W ponad dwudziestoletniej karierze warszawski zespół Riverside wydał osiem albumów studyjnych, kilka koncertowych oraz dwa minialbumy. Muzyka zainspirowana takimi zespołami jak Pink Floyd, Rush i Porcupine Tree, zaowocowała własnym charakterystycznym stylem. Zespół znany jest ze swoich charyzmatycznych koncertów, których na przestrzeni lat zagrał setki, zarówno w każdym zakątku Europy, jak i obu Ameryk. To zapewne przyczyniło się do nadania warszawiakom etykiety „Najlepszy polski towar eksportowy” oraz „Najbardziej znany za granicą polski zespół rockowy”.

W styczniu 2023 Riverside wydało świetnie przyjęty album „ID.Entity”, po którym ruszyło w światową trasę po Europie i Stanach Zjednoczonych, zakończoną finałowymi jesiennymi koncertami w Polsce, w halach i arenach. Wiosną 2024 zespół wyrusza na trasę po Ameryce Łacińskiej. W wakacje zaś, pojawi się na letnich festiwalach w Europie.

Riverside to:

  • Mariusz Duda - wokal, gitara basowa
  • Piotr Kozieradzki - perkusja
  • Michał Łapaj - klawisze
  • Maciej Meller - gitara

Oto nasz wybór najlepszych płyt z 2023 roku: