Rick Rubin, Lollapalooza

i

Autor: Wikimedia Commons/Liliane Callegari, AdMedia/face to face

Wiadomości

Rick Rubin chciał w przeszłości odkupić festiwal Lollapalooza. "Nie wiedziałem, co zrobię"

Rick Rubin, legendarny producent, który współpracował m.in. ze Slayerem czy Red Hot Chili Peppers, mógł przejąć pieczę nad kultowym festiwalem Lollapalooza. Praw do nazwy nie sprzedał mu jednak ostatecznie Perry Farrell, wokalista Jane's Addiction i pomysłodawca wspomnianej imprezy.

Rick Rubin chciał przejąć festiwal Lollapalooza

Lollapalooza to jeden z największych "objazdowych" festiwali muzycznych na świecie. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Perry Farrell, lider formacji Jane's Addiction. 

Właśnie premierę miał trzyodcinkowy serial dokumentalny dotyczący historii tego festiwalu. "Lolla: The Story of Lollapalooza" wyreżyserował Michael John Warren, który w przeszłości stworzył m.in. dokument o Jayu-Z. Całość jest dostępna na Paramount Plus.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja Lollapaloozy odbyła się w 1991. Najpierw odbywała się ona w formie trasy koncertowej. Od 2005 roku jest to natomiast festiwal, który co roku odbywa się w Chicago. W kolejnych latach event się rozrósł. Zaczęły być organizowane regularnie edycje poza Stanami Zjednoczonymi (Lollapalooza odbywa się także m.in. w Brazylii, Niemczech czy Argentynie).

Nie zawsze jednak było tak kolorowo... 

Najsłynniejsze logo w historii rocka należy do The Rolling Stones. Jak powstało?

Farrell i Marc Geiger, współtwórca Lollapaloozy, w wideo udostępnionym przez magazyn "Rolling Stone", opowiedzieli o nieudanej edycji festiwalu w 2004 roku, do której ostatecznie nie doszło. Festiwal został wówczas odwołany z powodu słabej sprzedaży biletów. 

W tamtym momencie słynny producent Rick Rubin chciał odkupić znaną nazwę od Farrella. 

Nie wiedziałem, co zrobię i byłem bardzo zakłopotany. [...] Nie wiem dlaczego, ale Rick Rubin zdecydował się złożyć mi ofertę kupna tej nazwy za jakiś milion dolarów. Nie powiem ci, co dokładnie powiedziałem, ale moja odpowiedź brzmiała "nie" – powiedział Perry Farrell.

Później, jak już zostało to wspomniane wcześniej, w 2005 roku odbyła się kolejna edycja Lollapaloozy. Zmieniona została jednak formuła całości. Porzucono format trasy koncertowej, która docierała do różnych miast. Lollapalooza stała się wówczas stacjonarnym festiwalem. 

Oto TOP 10 najseksowniejszych współczesnych rockowych kawałków: