Reżyser kultowych horrorów wskazuje swój ulubiony numer Metalliki

i

Autor: Brittainy Newman/Associated Press/East News Na co postawił John Carpenter?

rockowe newsy

Reżyser kultowych horrorów wskazał swój ulubiony numer Metalliki. Na co postawił John Carpenter?

2024-07-03 15:02

Metallica jest obecna na rynku muzycznym od ponad czterdziestu lat i przez cały ten czas zdążyła zyskać sobie miano prawdziwej legendy metalu. Nic więc dziwnego, że fanów formacji można odnaleźć w każdym środowisku, także filmowym. Słynny reżyser horrorów, John Carpenter zdradził, że jest wielkim wielbicielem Metalliki i wskazał swój ulubiony numer zespołu!

John Carpenter to amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy, znany przede wszystkim ze swojej pracy nad jednymi z najbardziej kultowych horrorów w dziejach kinematografii. To spod jego ręki wyszły takie klasyki jak Atak na posterunek 13, Halloween, Mgła, Książę Ciemności, Wioska przeklętych, Łowca wampirów czy Oddział. Twórcy nie jest też obcy obszar muzyki - jego ojciec był nauczycielem tego przedmiotu, co skłoniło go samego do komponowania ścieżek dźwiękowych do swoich produkcji. Carpenter wskazywany jest jako jedna z pierwszych osób, które używały w swojej twórczości syntezatorów i to właśnie brzmienie synthwave jest mu najbliższe. Reżyser nigdy nie ukrywał także, że jest wielkim fanem metalu, a do grona swoich ulubionych grup zaliczył m.in. właśnie Metallikę.

Artyści, którzy powinni wydać nowy album w 2023 roku - zagranica

John Carpenter wskazuje swój ulubiony numer Metalliki

Reżyser udzielił wywiadu "Metal Injection", w którym opowiedział nieco więcej o swojej muzycznej pasji. Twórca nie ukrywał swojej miłości do Metalliki, mówiąc wprost, że jest wielkim fanem dobrych gitarowych riffów, nic więc dziwnego, że jako swój ulubiony numer Metalliki wskazał klasyczny Enter Sandman

Carpenter zdradził przy okazji rozmowy, że jest także wielkim fanem The Beatles i tzw. "brytyjskiej inwazji" w ogóle, stąd też jego duży sentyment także do The Rolling Stones. Reżyser powiedział, że prywatnie przyjaźni się z Alicem Cooperem, nie trafia jednak do niego muzyka Ozzy'ego Osbourne'a. 

Oto ciekawostki o słynnym "Black Album":