Red Hot Chili Peppers zagrają w Polsce w 2023 roku! Iggy Pop gościem specjalnym! [DATA, MIEJSCE, BILETY]

i

Autor: Materiały prasowe Red Hot Chili Peppers i Iggy Pop zagrają w Polsce!

Red Hot Chili Peppers w Polsce w 2023 roku! Iggy Pop gościem specjalnym!

2023-06-21 8:44

Red Hot Chili Peppers ogłosili trasę koncertową w 2023, która wspiera wydane w 2022 roku dwa albumy studyjne "Unlimited Love" i "Return of the Dream Canteen". Zespół postanowił wyruszyć w 23-dniową światową trasę koncertowa, która rozpoczęła się w środę 29 marca w BC Place w Vancouver, wybrzmi na stadionach i festiwalach w całej Ameryce Północnej, m.in. w Las Vegas, San Diego, Houston, oraz w Europie, m.in. w Lizbonie, Madrycie czy Wiedniu. Trasa zakończy się w sobotę, 23 lipca na Hampden Park w Glasgow w Wielkiej Brytanii. Gośćmi specjalnymi na wybranych koncertach będą: The Strokes, Iggy Pop, The Roots, The Mars Volta, St. Vincent, City and Colour, Thundercat i King Princess.

Red Hot Chili Peppers ogłosili trasę koncertową w 2023, która wspiera wydane w 2022 roku dwa albumy studyjne Unlimited Love i Return of the Dream Canteen. Obydwa krążki odnotowały #1 na liście Billboard Top Album Sales. Po niedawnej nominacji do nagrody Grammy za najlepszą piosenkę rockową „Black Summer”, zespół postanowił wyruszyć w 23-dniową światową trasę koncertowa, która rozpocznie się w środę 29 marca w BC Place w Vancouver, wybrzmi na stadionach i festiwalach w całej Ameryce Północnej, m.in. w Las Vegas, San Diego, Houston, oraz w Europie, m.in. w Lizbonie, Madrycie czy Wiedniu. Trasa zakończy się w sobotę, 23 lipca na Hampden Park w Glasgow w Wielkiej Brytanii. Gośćmi specjalnymi na wybranych koncertach będą: The Strokes, Iggy Pop, The Roots, The Mars Volta, St. Vincent, City and Colour, Thundercat i King Princess.

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”

Red Hot Chili Peppers zagrają w Polsce w 2023 roku! Iggy Pop gościem specjalnym! [DATA, MIEJSCE]

Trasa koncertowa Red Hot Chili Peppers w 2023 roku odbędzie się tuż po największej, 40-dniowej trasie koncertowej zespołu, która obejmowała wyprzedane koncerty w takich miastach jak Londyn, Paryż i Los Angeles. Znani artyści, tacy jak A$AP Rocky, Anderson .Paak, Beck, czy HAIM dołączyli do zespołu podczas trasy w 2022 roku. Po zakończeniu tegorocznej, niezwykle udanej trasy po Ameryce Północnej i Europie, Red Hot Chili Peppers kontynuują trasę w styczniu 2023 roku z 8 datami w Nowej Zelandii i Australii, z udziałem Post Malone.

Zespół zagra w ramach "2023 Global Tour" 21 czerwca 2023 roku na warszawskim Stadionie Narodowym! Gościem specjalnym koncertu jest Iggy Pop!  Jako support zagra także formacja The Mars Volta! 

Bilety na koncert Red Hot Chili Peppers i Iggy Pop

Bilety na wydarzenie w cenie od 295 do 695 zł (w pakietach specjalnych w cenie 1490 zł) wciąż są dostępne w sprzedaży na stronie organizatora.

Red Hot Chili Peppers na Narodowym - godzina

Poniżej harmonogram koncertu. Warto pamiętać, że podane godziny są orientacyjne i można spodziewać się drobnych przesunięć w czasie.

Red Hot Chili Peppers, Iggy Pop i The Mars Volta: rozpiska godzinowa

  • 16:30 - Early Entrance
  • 17:00 - Otwarcie bram
  • 18:30- The Mars Volta
  • 19:30 - Iggy Pop
  • 20:45 - Red Hot Chili Peppers

Red Hot Chili Peppers - legenda muzyki

Dzięki temu, że Red Hot Chili Peppers udało się umieścić 2 albumy na szczycie list sprzedaży w tym samym czasie, stają się pierwszym od 17 lat zespołem rockowym, któremu udało się to osiągnąć. Return of the Dream Canteen zajął pierwsze miejsce na liście Billboard Top Album Sales Chart (podobnie jak jego poprzednik Unlimited Love w kwietniu) i osiągnął #1 w wielu krajach na całym świecie. Oba wydawnictwa zostały wyprodukowane przez wieloletniego współpracownika i powiernika twórczości, Ricka Rubina. 

Red Hot Chili Peppers odebrali niedawno prestiżową nagrodę Global Icon Award i dali popisowy występ na gali MTV VMA. Ich pierwszy singiel „Black Summer” zdobył również nagrodę za Best Rock Video. W tym roku zespół zdobył również nominację do MTV Europe Music Award w kategorii Best Rock i trzy nominacje do American Music Awards w kategoriach „Favorite Rock Artist”, „Favorite Rock Album” za Unlimited Love i „Favorite Rock Single” za „Black Summer”.