Gwiazda pop w coverze Can't Stop Red Hot Chili Peppers! Dobrze wypadła?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Clara Balzary Kelly Clarkson coveruje Red Hot Chili Peppers

Gwiazda pop w coverze "Can't Stop" Red Hot Chili Peppers! Dobrze wypadła?

2023-06-14 10:09

Red Hot Chili Peppers nie mają zamiaru zwalniać tempa i choć mają pełne ręce roboty na trwającej trasie koncertowej, to ciągle dodają do niej kolejne przystanki. Już za kilka dni formacja zagra na warszawskim PGE Narodowym - czy z jego sceny wybrzmi klasyk "Can't Stop", którego przedstawienia własnej wersji podjęła się popowa wokalistka?

Panowie z Red Hot Chili Peppers mają na koncie dosłownie niezliczoną ilość hitów, z których wiele weszło już do kanonu muzyki rockowej. Passa na dobre zaczęła się od kultowego już Give it Away i szła kolejno przez Under the Bridge, Aeroplane, Love Rollercoaster, Scar Tissue, Californication, Otherside, By the Way, Dani California, Snow (Hey Oh), Dark Necessities i wiele wiele innych. Jednym z najbardziej sztandarowych numerów "papryczek" pozostaje także kawałek Can't Stop. Został on wydany w 2003 roku jako trzeci singiel z albumu By the Way i postrzegany jest przez fanów i krytyków jako jeden z najlepszych przykładów na funk punkowe brzmienie formacji.

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”

Kelly Clarkson coveruje Red Hot Chili Peppers

To coverowania właśnie tego kawałka podjęła się amerykańska wokalistka popowa, Kelly Clarkson - zwyciężczyni tamtejszego "Idola", prowadząca program "The Kelly Clarkson Show". To właśnie w jego ramach pojawia się segment "Kellyoke", w ramach którego Clarkson wykonuje własne wersje utworów innych artystów. Wersja Can't Stop Kelly różni się od oryginału - jest bardziej melodyjna, nie ma w niej też rapowych wstawek. Już w ubiegłym roku wokalistka podjęła się wykonania słynnego Under the Bridge, a jej cover przypadł do gustu fanom Red Hot Chili Peppers.

Red Hot Chili Peppers w Polsce!

Już w środę 21 czerwca Red Hot Chili Peppers zagrają na warszawskim PGE Narodowym! Jako goście specjalni wydarzenia pojawią się The Mars Volta i Iggy Pop. W sprzedaży wciąż są dostępne bilety - można je zakupić na stronie organizatora.