Red Hot Chili Peppers coverują... Nirvanę! Jak brzmi Smells Like Teen Spirit w wykonaniu grupy?

i

Autor: SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News Jak wypadli Panowie z Red Hot Chili Peppers w kultowym kawałku Nirvany?

Red Hot Chili Peppers coverują... Nirvanę! Jak brzmi "Smells Like Teen Spirit" w wykonaniu grupy?

2022-11-02 10:53

Panowie z Red Hot Chili Peppers mają za sobą intensywny okres, związany z wydaniem w tym roku aż dwóch albumów. Grupa jest obecnie w trakcie trasy koncertowej na której gra nowe numery, swoje najbardziej kultowe kawałki, ale sięga też po inne klasyki ciężkich brzmień! Jak zespół wypadł w hymnie grunge'u, czyli "Smells Like Teen Spirit" Nirvany?

Panowie z Red Hot Chili Peppers mają za sobą bardzo intensywny okres. W lutym swoją premierę miał singiel Black Summer, który oficjalnie zapowiedział nowy, pierwszy od szesnastu lat album z Johnem Frusciante na pokładzie. Dokładnie 1 kwietnia ukazał się krążek Unlimited Love, który uzyskał bardzo dobre recenzje krytyków i od pierwszego przesłuchania spotkał się z nieograniczoną miłością fanów formacji. Zespół wyruszył w trasę (nadal błagamy o koncert w Polsce!), ale też... pół roku po wydaniu Unlimited Love wydał kolejną płytę! Mowa o podwójnym wydawnictwie Return of the Dream Canteen, który także spotkał się ciepłym przyjęciem opinii publicznej. 

Red Hot Chili Peppers coverują... Nirvanę! Jak brzmi "Smells Like Teen Spirit w wykonaniu grupy?

Zespół promuje wydawnictwa na koncertach, nie zapomina jednak także o swoich największych klasykach, nie boi się też sięgać po inne kultowe kawałki! Podczas występu, który miał miejsce w sobotę 29 października grupa wykonała hymn grunge'u, czyli numer Smells Like Teen Spirit Nirvany! Zwrotkę wykonał Anthony Kiedis (który miał w trakcie naciągniętą na twarz siatkową koszulkę), kultowy refren za to genialnie zaśpiewał John Frusciante, który tu zdecydowanie kradnie całe show! Sprawdź nagranie poniżej!

Nirvana i Red Hot Chili Peppers mieli okazję wspólnie koncertować w ramach Blood Sugar Sex Magik Tour na przełomie 1991 i 1992 roku.

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”