Reakcja Jamesa Hetfielda z koncertu Metalliki hitem sieci! Nic się nie zmieniło przez 35 lat!

i

Autor: MONICA SCHIPPER/Getty AFP/East News James Hetfield i jego reakcja z koncertu Metalliki [WIDEO]

metallca w polsce

Reakcja Jamesa Hetfielda z koncertu Metalliki hitem sieci! Nic się nie zmieniło przez 35 lat!

2024-07-06 9:50

Koncerty Metalliki to niesamowite pokazy, obfitujące przede wszystkim we wspaniałą muzykę, metalowe kawałki, które zmieniły historię, odgrywane przez czwórkę niezwykle utalentowanych muzyków, ale też liczne efekty, głównie pirotechniczne. Okazuje się, że te, nawet po latach, wciąż robią wrażenie - nie tylko na widowni!

Metallica już od ponad roku jest w trakcie promocji swojego najnowszego albumu studyjnego. Formacja wydała w kwietniu 2023 roku swój pierwszy od siedmiu lat album, 72 Seasons, a już kilka tygodni później rozpoczęła monumentalną trasę "M72 World Tour". Ta została pomyślana w sposób szczególny, zgodnie z zasadą "No Repeat Weekend", co oznacza, że formacja gra w każdym kraju na swojej mapie dwa pokazy, a na każdym prezentuje inną setlistę. Wyjątkowy jest też układ stadiony - słynna Snake Pit umieszczona jest na środku areny, a muzycy występują dosłownie otoczeni przez swoich fanów z każdej strony!

Trasa w końcu po ponad roku oczekiwań zmierza do Polski! Metallica zagra 5 i 7 lipca na warszawskim PGE Narodowym (piątkowy koncert za nami, relację znajdziesz poniżej!), a specjalnie dla swoich fanów uruchomiła swój Pop-Up Shop, utworzyła specjalną aplikację z mapką wydarzeń wokół występów, a do tego w sobotę odbędą się pokazy filmów dokumentalnych, związanych z zespołem, spotkanie z Rossem Halfinem (wydarzenie jest wyprzedane) oraz koncerty w Proximie, gdzie zaprezentują się The Legacy i Rusty Head.

ZOBACZ TAKŻE: Szczegóły Warsaw Takeover

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

James Hetfield wciąż pod wrażeniem płomieni!

Oczywiście na trasie nie może zabraknąć efektów pirotechnicznych! Okazuje się, że pod ich wrażeniem wciąż jest James Hetfield - i to pomimo przykrych doświadczeń z pamiętnego koncertu w Montrealu z 1992 roku. W sieci można znaleźć nagranie z jednego z koncertów z obecnie trwającej części trasy. Wideo przedstawia moment przed rozpoczęciem się utworu One, co poprzedzone jest imponującym pokazem pirotechnicznym, i Jamesa, który ma chwilę przerwy między kolejnymi numerami na setliście. Okazuje się, że moment został pomyślany tak dobrze, że nawet na wokaliście robi wrażenie - mimo tego, że grupa gra kawałek w podobny sposób od około 35 lat! Zobacz wideo poniżej!

Oto 5 najlepszych solówek muzyka: