Ramisz

i

Autor: Materiały prasowe

Ramisz powraca w nostalgicznym singlu "Siempre avante"

2024-01-30 14:32

Debiutancki album Ramisza nadchodzi coraz większymi krokami. Artysta zapowiada wydawnictwo kolejnym singlem — "Siempre avante". Cała naprzód!

Najnowszy singiel Ramisza — Siempre avante to minimalistyczny utwór, w którym prostota i nieśpieszne tempo skłania do zatrzymania się i poddania głębszym refleksjom. Kompozycja artysty może kojarzyć się jako idealne połączenie twórczości Myslovitz i Radiohead.

Siempre avante, co w języku hiszpańskim oznacza „zawsze idź do przodu”, to więcej niż tylko piosenka — to opowieść o podróży do samopoznania i przyjaźni.

Skąd się wzięły nazwy polskich zespołów rockowych?

Tekst do piosenki powstał na Wyspach Zielonego Przylądka, które były wówczas najdalszą podróżą mojego życia. Uświadomiłem sobie tam, że nie istnieję bez swoich znajomych i bliskich — komentuje Ramisz.

Melancholijny, nostalgiczny klimat piosenki podkreśla dodatkowo ascetyczne, morskie lyric video, odpowiadające tematyce utworu. Zobaczcie!

O artyście

Ramisz — wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, dumny ze swojego pochodzenia Pabianiczanin. Od dziesięciu lat podbija największe sceny muzyczne w Polsce u boku jednego z najbardziej popularnych zespołów rockowych w tym kraju. Równolegle wrzuca do szuflady potencjalne przeboje, które postanowił wystawić na światło dzienne dopiero mając przed sobą wizję przekroczenia progu trzeciej dekady życia.

Solowa twórczość Ramisza oscyluje wokół szeroko pojętej alternatywy, w ramach której niestraszne mu są 7-minutowe partie gitar, syntezatorowe romanse czy chwytliwe, piosenkowe formy. Wszechstronność artysty dopełniają emocjonalne, szczere i refleksyjne teksty, rezonujące z czasami, w których żyjemy. W tym kontekście szczególnie bliski jest mu wątek relacji międzyludzkich, podróży w głąb zakamarków własnej emocjonalności oraz kwestia niedopasowania do otaczającej nas rzeczywistości.