QUIZ o zespole Queen! Sprawdzian wiedzy dla prawdziwych fanów!

i

Autor: Materiały prasowe QUIZ o Queen!

Queen - legendarny utwór grupy pobił rekord na Spotify! Tego nie dokonała jeszcze żadna klasyczna rockowa kompozycja!

2022-12-21 13:07

Zespół Queen to bezsprzecznie jedna z największych legend muzyki na świecie. Grupa wstrząsnęła światową sceną muzyczną w latach 70. i do dziś jej grono fanów nie maleje. Właśnie ogłoszono, że jeden z najlepszych utworów formacji pobił rekord platformy Spotify - tego nie osiągnęła do tej pory żadna inna klasyczna rockowa kompozycja!

Powstały w 1970 roku zespół Queen natychmiastowo wzbudził zainteresowanie opinii publicznej. Grupa przyciągała uwagę swoimi teatralnymi koncertami, świeżym brzmieniem, tak umiejętnie łączącym w sobie elementy muzyki rockowej, popowej, heavy metalowej, hard rockowej i rocka psychodelicznego. W centrum uwagi od zawsze znajdował się frontman formacji, Freddie Mercury. Muzyk stał się prawdziwą ikoną swoich czasów i archetypem koncertowej gwiazdy - Queen zakończył swoją działalność w podstawowym składzie w 1991 roku, wraz ze śmiercią uwielbianego wokalisty. Popularność muzyki zespołu, mimo upływu lat, nie maleje, o czym najlepiej świadczy ostatni sukces grupy.

Queen - legendarny utwór grupy pobił rekord na Spotify! Tego nie dokonała jeszcze żadna rockowa kompozycja!

Przełomem w karierze zespołu była premiera albumu A Night at the Opera. Wydana w 1975 roku płyta promowana była singlem Bohemian Rhapsody - niesamowity utwór, będący połączeniem rocka, elementów opery, hard rocka i art popu, zdobył ogromną popularność na całym świecie i wyniósł Queen na sam szczyt. Kompozycja ta wskazywana jest dziś jako jeden z najlepszych rockowych utworów wszech czasów i wciąż cieszy się wielkim uznaniem.

We wtorek 20 grudnia zespół ogłosił za pośrednictwem swoich social mediów, że Bohemian Rhapsody przekroczył dwa miliardy odtworzeń w Spotify! Co warte podkreślenia, jest to jedyna klasyczna rockowa kompozycja i jedyna, wydana w latach 70., której udało się tego dokonać! Na liście najczęściej odtwarzanych utworów na platformie znajduje się także numer Believer Imagine Dragons. 

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?