Punkowe wersje popularnych hitów. Nowe życie kultowych kawałków!

2023-12-12 9:31

Są takie numery, które każdy z nas przynajmniej raz usłyszał w swoim życiu. I Believe I Can Fly, Country Roads, Stand By Me, czy nawet motyw z czołówki Scooby Doo. A gdyby tak dodać dynamiczną perkusje i szarpnąć jeszcze kilka strun? Jakby to wtedy brzmiało? Sprawdźcie!

Jak brzmią popularne przeboje w punkowej odsłonie? W ostatnich latach wiele kapel wzięło na warsztat popularne hiciory i przerobiło je na coś odrobinę mocniejszego. Właściwie punk i pop od dawna idą ze sobą w parze - szczególnie w Kaliforni. Nawet pionierzy tego gatunku, legendarne The Ramones, inspirowali się popowymi brzmieniami. Ale przerobić utwór Johna Lennona, a zrobić całkowicie nową aranżację Wild World, Karma Chameleon, czy nieśmiertelnego I Will Survive, to już inna para kaloszy.

Mistrzami w tej dziedzinie są założyciele coverbandu Me First and the Gimme Gimmes - Spike Slawson, Fat Mike (NOFX), Joey Cape (Lagwagon) i Chris Shiflett (Foo Fighters). Dzisiaj skład już nieco się zmienił, a do grupy dołączył m.in. basista CJ Ramone. To supergrupa, która przerabia numery country, popowe szlagiery i udostępnia je w nowej (czasem lepszej) wersji. Oczywiście nie są jedyną grupą, która sięga po takie brzmienia. Takich zespołów jest o wiele więcej. W przygotowanej przez nas galerii możecie posłuchać, jak brzmią popularne piosenki z dodatkiem gitarowego pazura!

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku