Przystanek Woodstock i Pol’and’Rock Festival - znasz historię imprezy? Sprawdź się w quizie

i

Autor: Oleg Marusic/REPORTER Quiz o Pol'and'Rock Festival

quizy

Przystanek Woodstock i Pol’and’Rock Festival - znasz historię imprezy? Sprawdź się w quizie

2024-06-14 14:32

W Polsce co roku, już nie tylko w okresie letnim, odbywa się naprawdę dużo niezwykle interesujących, przyciągających tłumy i zbierających naprawdę imponujące line-upy festiwali. Jedną z kluczowych nazw w tym zbiorze od lat pozostaje, kończący właśnie trzydzieści lat, Pol'and'Rock Festival. Taki moment to idealna okazja na quiz wiedzy o "najpiękniejszym festiwalu świata"!

Najpierw była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której pierwszy finał odbył się na początku 1993 roku. Pomysłodawca akcji, Jurek Owsiak, był już wtedy bardzo dobrze znany w świecie muzyki, zajmował się wcześniej m.in. organizacją koncertów, wydarzeń kulturalnych. Nic więc dziwnego, że dość szybko zdecydował się na to, by Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powołała do życia projekt, który będzie swoistym podziękowaniem dla wszystkich wspierających finały WOŚP, czyli zupełnie nowy festiwal muzyczny. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1995 roku pod nazwą Przystanek Woodstock, impreza trwała dwa dni i szacuje się, że udział w niej wzięło ok. 25-30 tysięcy osób. Szybko stało się jasne, że inicjatywa świetnie rokuje, w związku z czym zdecydowano się ją powtórzyć w kolejnym roku - a także następnym, następnym i następnym, aż do dziś!

Pol’and’Rock Festival - 10 występów, które przeszły do historii imprezy

Quiz o "najpiękniejszym festiwalu świata"

Przed nami kolejna, trzydziesta, a więc jubileuszowa edycja wydarzenia, które przez te wszystkie lata zapracowało sobie na tytuł "najpiękniejszego festiwalu świata". To świetny moment na to, aby sprawdzić swoją wiedzę o wydarzeniu, dziś już funkcjonującym jako Pol'and'Rock Festival. Co wiesz o historii imprezy? Sprawdź się w quizie!

Przystanek Woodstock i Pol’and’Rock Festival - znasz historię imprezy? Sprawdź się w quizie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście odbył się pierwszy Przystanek Woodstock?