Naukowcy sprawdzili - oto najlepsze piosenki do uprawiania seksu! W Top 10 m.in. INXS

i

Autor: Screen z YouTube/INXS Oto najlepsze piosenki do uprawiania seksu według naukowców

ciekawostki

Przy jakich piosenkach najlepiej uprawia się seks? Naukowcy sprawdzili, które numery są najbardziej klimatyczne

2024-05-13 15:00

Całkiem niedawno pisaliśmy o piosenkach, które wyjątkowo pasują do sytuacji pogrzebu. Tak, taka okazja jak ostatnie pożegnanie z pewnością zasługuje na odpowiednią ścieżkę dźwiękową, a na pewno nie mniej, niż nieco inna, dużo bardziej przyjemniejsza sytuacja. Sprawdźmy teraz, jakie piosenki są, według naukowców, najlepsze do uprawiania seksu!

Muzyka jest dobra na wszystko i pasuje do każdej okazji, prawda? Słuchamy muzyki podczas jazdy samochodem, w trakcie pracy, sprzątania, gotowania, innych obowiązków domowych, treningu, jazdy na rowerze - można by tak wymieniać w nieskończoność. To, czego słuchamy okazuje się mieć znaczenie także w sytuacjach bardziej ekstremalnych, jak poród, ślub, pogrzeb, czy nawet... seks! Tak, ścieżka dźwiękowa do uprawiania miłości jest naprawdę istotna i dowodzą tego badania naukowe!

Lenny Kravitz - największe przeboje gwiazdora współczesnego rocka!

Najlepsze piosenki do uprawiania seksu według naukowców

Tracey Cox jest ekspertką w dziedzinie seksu, związków i mowy ciała. Połączyła ona siły z platformą streamingową Deezer, by sprawdzić, jakie kompozycje słuchacze wskazują jak najlepsze, jeśli chodzi o sytuację seksu i jaki wpływ w ogóle muzyka wywiera na ten konkretny moment. Z jej raportu, zatytułowanego The Aphro-Deezer-ac Report wynika jasno, że aż 55% uczestników badania, które miało formę ankiety, wskazało, że muzyka ma istotny wpływ na ich popęd seksualny, i sprawia, że sam akt jest dużo bardziej satysfakcjonujący. Badani są także zdania, że obecność muzyki sprawia, że mniejsza jest niezręczność (17%), a 18% mężczyzn odpowiedziało, że odpowiednia ścieżka dźwiękowa może doprowadzić do tego, że seks trwa dłużej (z tym jednak nie do końca zgadzają się badane kobiety). Jakie utwory natomiast zostały wskazane jako najlepsze do uprawiania seksu? Na szczycie, bez większych zaskoczeń, znalazł się Marvin Gaye i kultowe Let’s Get It On, druga pozycja należy do klasyka Love to Love You Baby Donny Summer. Jeśli zaś chodzi o zespoły rockowe, ósma pozycja należy do grupy INXS i przebojowego Need You Tonight, oczko niżej zaś znalazło się Coldplay z kawałkiem Magic, a tuż za nim The xx i ich Intro, Poniże pełne Top 10.

  1. ‘Let’s Get It On’ – Marvin Gaye
  2. ‘Love to Love You Baby’ – Donna Summer
  3. ‘Skin’ – Rihanna
  4. ‘Drunk in Love’ – Beyoncé
  5. ‘SexyBack’ – Justin Timberlake
  6. ‘Love Me Like You Do’ – Ellie Goulding
  7. ‘Lollipop – Lil Wayne
  8. ‘Need You Tonight’ -INXS
  9. ‘Magic’ – Coldplay
  10. ‘Intro’ – The XX

Oto TOP 10 najseksowniejszych współczesnych rockowych kawałków:

Listen on Spreaker.