Powstaje serial dokumentalny na temat sprawy Marilyna Mansona! “Szokujący portret”

i

Autor: Charles Krupa/Associated Press/East News BBC kręci serial o oskarżeniach wobec Marilyna Mansona

Powstaje serial dokumentalny na temat sprawy Marilyna Mansona! “Szokujący portret”

2023-10-13 12:35

O sprawie oskarżeń wobec Marilyna Mansona nie przestaje być głośno. Cała sytuacja wciąż jest na świeczniku i na pewno nie zmieni tego fakt, iż zostanie ona przedstawiona w nowym serialu dokumentalnym. Projekt ma skupić się na przedstawieniu "ostatecznej historii kontrowersji, jakie pojawiły się wokół Mansona w ostatnich latach".

Dokładnie dwa lata temu Marilyn Manson znalazł się w samym centrum oskarżeń, które wysunęła w jego kierunku jego była narzeczona. Aktorka Evan Rachel Wood zamieściła w swoich social mediach wpis, w którym napisała, że przez lata była ofiarą przemocy psychicznej, emocjonalnej i seksualnej ze strony muzyka. W ślad za Wood poszły kolejne kobiety, a wokół Mansona zaczęły narastać coraz to i nowe kontrowersje. Dziś Manson skupia się nie tyle na robieniu muzyki, co na chodzeniu po sądach - z różnym skutkiem. O ile w przypadku walki z Evan Rachel Wood, Manson ponosi pewne porażki, o tyle w innych przypadkach udaje mu się nawiązywać kolejne ugody z wcześniej oskarżającymi o kobietami.

Babcia kupiła mu Czarny Album Metalliki! | Skubas w ESKA ROCK

Kontrowersje wokół Marilyna Mansona w nowym serialu dokumentalnym

Cała sprawa została nieco bardziej naświetlona w głośnym serialu dokumentalnym, Jak feniks, w którym o swoich latach u boku Mansona opowiedziała Wood. Teraz zaś to stacja Channel 4 postanowiła nieco bardziej przyjrzeć się temu, co od dwóch lat dzieje się wokół artysty. 

Trwają prace nad serialem dokumentalnym Marilyn Manson: Behind The Mask, za produkcję którego odpowiadają Lightbox i Rolling Stone Films we współpracy z Fifth Season i Media Finance Capital. Ma on się składać z trzech części, w których to ma zostać opowiedziana "ostateczna historia kontrowersji wokół gwiazdora". Zgodnie z zapowiedziami, w serialu wypowiadać się będą osoby oskarżające Mansona, jego fani, znawcy branży, prawnicy, członkowie zespołu, a nawet przyjaciel z dzieciństwa. Twórcy przedstawią także archiwalne, nigdy wcześniej niewidziane nagrania i zdjęcia artysty. Wszystko to ma na celu szersze spojrzenie na całą sprawę wokół Marilyna Mansona.

Marilyn Manson: Behind The Mask przedstawia ostateczną historię kontrowersji wokół gwiazdy, przedstawiając jego karierę od początków aż do porzucenia przez menadżera, agenta i wytwórnię płytową na podstawie postawionych mu zarzutów. Z zeznań z pierwszej ręki słyszymy intymne relacje jego oskarżycieli, a także tych, którzy stanowczo odpierają ich zarzuty. Serial zadaje aktualne pytania o to, jak przemysł muzyczny wyznacza granicę pomiędzy rock n rollowym nadmiarem a zachowaniem transgresyjnym, a także bada, czy skonstruowana osobowość Mansona odzwierciedla rzeczywistość człowieka stojącego za tą personą oraz jaka przyszłość czeka wolność słowa i prawo do szokowania - mówi Suzanne Lavery, wiceprezes Lightbox.

Na chwilę obecną nie jest znana data premiery dokumentu.